Domowy Barista!

Kawa to niezastąpiony element udanego dnia. Wiele z nas nie wyobraża sobie bez niej poranka. Wypita po przebudzeniu zapewnia energię na kilka godzin w pracy, a po południu pozwala nam odzyskać siły. Dobra kawa to także przyjemny rytuał, dzięki któremu możemy rozkoszować się nawet krótką chwilą. Joanna Makul, ekspert Bonami.pl podpowie nam jak bez umiejętności doświadczonego baristy przenieść ulubioną kawiarnię do naszego domu.

 

„Przygotowanie doskonałej kawy z pianką nie wymaga od nas zakupu drogiego ciśnieniowego ekspresu.  Łagodną, puszystą latte czy cappuccino możemy przyrządzić w eleganckim French Pressie” – radzi Joanna Makul, ekspert Bonami.pl. French Press to po prostu tradycyjny zaparzacz do kawy, zwany również tłoczkiem. Najczęściej wygląda jak szklany dzbanuszek z filtrem, który może posłużyć zarówno przy przygotowaniu kawy bez fusów, jak i spienieniu ciepłego mleka. Na Bonami.pl znajdziemy różne modele French Pressów, które różnią się pod względem pojemności oraz estetyki.  Te z miedzianymi elementami Bredemeijer Copper będą wyjątkowo modnym elementem  kawowego spotkania z bliskimi

Tradycyjna i funkcjonalna forma

Smakosze ziarnistej kawy uważają, że najważniejsze w jej przygotowaniu jest mielenie. Najlepiej wykonać je tuż przed zaparzeniem, ponieważ później zmielona kawa jest mniej intensywna.  W ręcznym młynkach ziarna się nie nagrzewają, a przez to – zachowują aromat na dłużej.  Co ważne – taki młynek jest nie tylko praktycznym narzędziem, ale stanowi także wspaniałą ozdobę w kuchni. Szklany Café Olé czy stalowy Bredemeijer Mill – współcześni producenci zrywają z tradycyjnym pojmowaniem drewnianego, rustykalnego stylu. Teraz możemy nie tylko cieszyć się nowoczesnym wyglądem tego narzędzia, ale też decydować o grubości mielenia czy pojemności młynka i jego kształcie.

Przechowywanie kawy jest kluczowe. Ciepło, powietrze i światło mogą negatywnie wpływać na walory smakowe.  Każdą kawę powinno się przechowywać w szczelnie zamykanym opakowaniu. „Najlepiej wybrać szklane pojemniki, unikając metalowych, które mają niekorzystny wpływ na smak kawy.” – radzi Joanna Makul – „Na Bonami.pl możemy znaleźć nie tylko ładne i praktyczne pojemniki, ale także urocze dzbanki w których podana kawa zachwyci naszych gości. Ciekawie zaprojektowany, nowoczesny Bergner Barista, albo urocza, zielona kawiarka Lovexpress to tylko niektóre z propozycji”.

Szablony do zdobienia kawy Barista Fot. Bonami.pl

Bonami.pl_Szablony_do_zdobienia_kawy_Barista_49_zl
Bonami.pl_Czerwony_kubek_do_kawy_mrozonej_Zoku_Iced_Coffee_109_zl

 

Czerwony kubek do kawy mrożonej Zoku Iced Coffee

Fot. Bonami.pl

Nie tylko czarna i z mlekiem

Obok tradycyjnych kaw, coraz chętniej pijemy także te smakowe, lżejsze i mniej intensywne.  Cafe latte, cappuccino, macchiato i mocca są możliwe do przygotowania bez udziału ekspresu.  Z pomocą szablonów marki Barista & Co i miedzianego dyspensera, wykonamy efektowne wzory na powierzchni naszej kawy. Słodkie, kakaowe napisy na piance, podane w kubkach Elle Plan De Paris Stripes przeniosą nas na chwilę do małej, francuskiej kawiarenki. To elegancja w delikatnym wydaniu.

Kawa dla wielu z nas jest niezastąpionym elementem dnia. Korzystny wpływ na ciśnienie krwi, zdrowie wątroby, pracę serca oraz pomoc w zwalczaniu stresu i pobudzeniu do pracy – to tylko niektóre z właściwości tego napoju. Zawierające antyoksydanty ziarna powinny stanowić uzupełnienie naszej codziennej diety. Na Bonami.pl możemy znaleźć produkty, które pomogą nam przyrządzić odpowiednią dla własnych upodobań wersję tego napoju. Mrożona, przygotowana w specjalnym kubku Zoku Iced Coffee, mielona czarna, zrobiona w zaparzaczu Café Olé czy cappuccino ozdobione  z pomocą zestawu dekoracyjnego Bredemeijer –  na Bonami.pl znajdziemy szeroki wybór akcesoriów do przyrządzenia perfekcyjnej kawy we własnej kuchni. Miarki, filtry, młynki oraz cała paleta prześlicznych kubków jeszcze bardziej umilą nam rozkoszowanie się kawowym smakiem i aromatem.

 

Młynek do kawy Café Olé, Bonami.pl, cena 119 zł

Zestaw 60 filtrów do kawy, 4 filiżanki, Bonami.pl, cena 29 zł

Czerwony kubek do kawy mrożonej Zoku Iced Coffee, Bonami.pl, cena 109 zł

Dyspenser do kakao Barista, miedziany, Bonami.pl, cena 79 zł

Zielona duża kawiarka Lovexpress, Bonami.pl, cena 69 zł

Złoty french press duży Café Olé Classic, 8 filiżanek, Bonami.pl, cena 79 zł

French Press Bredemeijer Copper, 800 m, Bonami.pl, cena 159 zł

French Press Bredemeijer Copper, 350 ml, Bonami.pl, cena 119 zł

French press Café Olé Cafeterie Copper, 8 filiżanek, Bonami.pl, cena 79 zł

Zestaw dekoracyjny do cappuccino, Bonami.pl, cena 109 zł

Młynek do kawy Bredemeijer Mill, Bonami.pl, cena 159 zł

French press Barista 350 ml, złoty, Bonami.pl, cena 159 zł

Medziana miarka Barista, Bonami.pl, cena 49 zł

Szablony do zdobienia kawy Barista, Bonami.pl, cena 49 zł

Dzbanek do kawy Bergner Barista, 4 filiżanki, Bonami.pl, cena 89 zł

Zestaw 2 kubków i 2 spodków na espresso Elle Plan De Paris Stripes, Bonami.pl, cena 69 zł

Zaparzacz przelewowy do kawy Café Olé, 0,5 l, Bonami.pl, cena 129 zł

Zestaw dwóch kubeczków do kawy Steel Function Milano, Bonami.pl, cena 89 zł

Zestaw do serwowania kawy Herink Klara, Bonami.pl, cena 159 zł

 

www.bonami.pl
https://www.facebook.com/BonamiPL

 

Bonami.pl oferuje klientom tematyczne kampanie, które są ograniczone czasowo, umożliwiając dokonywanie zakupów designerskich dodatków do mieszkania i oryginalnych artykułów codziennego użytku w domowym zaciszu. Codziennie aktualizowana oferta, prezentująca kolekcje i trendy z całego świata, znajduje się zarówno na www.bonami.pl, jak i profilu Facebook Bonami.pl. Do klubu Bonami należy ponad 800 tysięcy użytkowników.

 

 

prasa24h

Serwis prezentuje informacje wiadomości prasowe. Prezentowane informacje mogą zawierać treści sponsorowane, reklamowe. Zapraszamy do współpracy z naszym portalem prasowym.

0 Comments

No comments!

There are no comments yet, but you can be first to comment this article.

Leave reply

Only registered users can comment.