GospodarkaInneMotoryzacjaSpołeczeństwoŚwiat technologiiTurystyka

Uber – alternatywa taksówki w dużym mieście

Każdy z nas od czasu do czasu potrzebuje szybkiego transportu, gdzie zwykle komunikacja miejska zawodzi. Czy to na imprezę, czy częściej z imprezy zwykle zostaje nam jedyna opcja jaką jest taksówka. Niestety lista wad jakie mają taksówki zwykle musimy puścić w zapomnienie, gdyż jest to jedyna alternatywa. Najczęściej skarżymy się na wysokie ceny (zwłaszcza w nocy, gdy jest uruchamiana tzw. taryfa nocna), „okrężne dojazdy” (oczywiście nie zawsze, ale często spotykamy się z taką opinią, zwłaszcza u osób, które są w obcym mieście, że taki kierowca taxi wybiera korzystniejszą dla niego drogę (czyt. dłuższą). Jednak taxi to nie same wady – na pewno zaletą jest dostępność jak i udogodnienia w poruszaniu po mieście. Takie samochody mogą jeździć m.in. po buspasach co pozwala omijać korki jak i wjeżdżać w rejony miasta, gdzie zwykły samochód ma zakaz wjazdu (np. centra miast, rynki czy pod stadiony).

Alternatywa?

Tak! Od jakiegoś czasu w największych polskich miastach (m.in. Aglomeracja Śląska, Warszawa, Poznań, Kraków) można skorzystać z oferty Ubera. Jest to świetna alternatywa dla klasycznej taksówki. Do największych zalet należy przede wszystkim wygodna aplikacja, która pokazuje nam ile samochodów jest w pobliżu, trasę którą jedziemy czy symulacje kosztów. To ostatnie to jest to czego mi najbardziej brakuje w klasycznych taksówkach. Przez zamówieniem mogę wejść w aplikację i wiem jakie koszta mnie czekają. A jak już jesteśmy przy kosztach – są o wiele niższe niż w taksówkach. Bardzo często zdarza się, że cena jest 2x niższa niż u konkurencji. Bez zwątpienia to ogromna zaleta i dla samej oszczędności warto skorzystać.

Uber oferuje również od niedawna UberEats – alternatywa dla takich portali jak Pyszne czy PizzaPortal. Na razie usługa dostępna jest tylko w stolicy, ale systematycznie będzie rozwijana na inne miasta w Polsce.

Oprócz tradycyjnego przewozu zwanego uberPop warto też się zainteresować UberSelect. Jest nic innego jak zwykły przejazd tylko w wersji Premium. Co to oznacza? Przyjedzie po nas samochód z „wyższej półki”. Jak normalnie możemy oczekiwać zwykle Renualt Clio czy Skody Fabii, tak tutaj możemy spotkać np. nowe Audi A6, którym miałem ostatnio przyjemność jechać.

 

Kod promocyjny Uber

Skoro mowa o oszczędnościach – jesteś chętny by przetestować? Masz do tego świetną okazję, wprowadź kod promocyjny Uber aby otrzymać za darmo 15 zł na przejazd, jeżeli przekroczysz tę kwotę, to zapłacisz tylko nadwyżkę (np. jeżeli twój kurs wyniesie 21 zł, zapłacisz jedyne 6 zł) i to wszystko automatycznie z podpiętej do aplikacji wcześniej karty. Bez żadnych gotówek i problemów. Zamawiasz i to tyle co cię interesuje.

 

Podsumowując:

zalety taksówek:
+ dostępność
+ udogodnienia (np. buspas)

wady:
– zdarzają się nieuczciwi kierowcy
– cena
– problemy z zamawianiem (telefonicznie)

zalety Ubera:
+ cena
+ aplikacja
+ proste zmawianie przez aplikację z przejrzystą mapką

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *