Jak kreatywnie zagospodarować ogród?

Ogród to doskonałe miejsce do wypoczynku w czasie wolnym i idealne miejsce na spotkania towarzyskie z dala od zgiełku i tłoku. Co możemy zrobić, aby dostarczało Nam ono jeszcze więcej pozytywnych wrażeń?

Ogród to doskonałe miejsce do wypoczynku w czasie wolnym i idealne miejsce na spotkania towarzyskie z dala od zgiełku i tłoku. Co możemy zrobić, aby dostarczało Nam ono jeszcze więcej pozytywnych wrażeń?

Ciekawe rozwiązania w ogrodzie

Ogród możemy urządzić w różnych stylach – angielskim, holenderskim czy orientalnym lub po prostu wydzielić kilka rabatek i obsadzić ulubionymi kwiatami. W każdym ogrodzie wydzielone jest jednak miejsce, gdzie możemy poświęcić się ulubionej lekturze, wsłuchać się w odgłosy natury. Warto w ogrodzie znaleźć miejsce na altankę. Zapewni schronienie przed nadmiernym słońcem lub pozwoli schronić się przed nieoczekiwanym deszczem. Altana wyposażona w stół i ławy może być miejscem spożywania letnich posiłków lub owoców z własnego ogrodu.

Czytaj także – Wertykulator, aerator a może glebogryzarka?

Estetycznie wykonane altany z drewna spełniają nie tylko funkcje praktyczne, ale także dekoracyjne. Altany drewniane w naturalnym kolorze lub jasnych odcieniach zieleni wkomponują się w aranżację każdego ogrodu. Bardzo wyraźnie zaznaczy strefę wypoczynku i przełamie jednorodny obszar zieleni.

foto-do-art(1)

Źródło: https://www.produktyogrodowe.pl/20-altanki-altany-ogrodowe-drewniane

Wielkość i kształt altany można dopasować do własnych potrzeb i wystroju ogrodu. Możemy wybrać bardziej masywne konstrukcje z pełnymi ścianami, które dobrze będą prezentować się wśród drzew i krzewów lub altany ażurowe, delikatniejsze bardziej pasujące do miejsc o niskiej roślinności. Oferta jest bardzo bogata, a wyboru powinniśmy dokonywać biorąc pod uwagę walory konstrukcyjne i użytkowe. Decydując się na altanę ogrodową trzeba brać pod uwagę także względy formalne i techniczne. Altanki do 35 m2 nie wymagają pozwolenia na budowę. To w rzeczywistości duże altanki pozwalające na przygotowanie posiłku dla kilkunastu osób.

Polecamy – Wąż do wody jest kluczowym narzędziem w domu, ogrodzie i przemyśle.

Przy montażu gotowej altanki lub budowie nowej trzeba pamiętać o odpowiednim przygotowaniu miejsca. Najlepiej by teren był płaski, przy terenach pochyłych trzeba stosować niwelację gruntu lub filary. Dla lekkich konstrukcji wystarczą betonowe stopy fundamentowe o głębokości dostosowanej do strefy zamarzania ziemi. W przypadku konstrukcji cięższych konieczne jest wykonanie fundamentów. To zapewni konstrukcji stabilność.

altana-4-katna-ania-z-dachem-drewnianym-slupki-9x9cm

Więcej na: www.produktyogrodowe.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *