Podblatowa lodówka z zamrażalnikiem – wybieramy najlepszą

Nie każdemu z nas potrzebna jest spora lodówka. Czasami wystarczy niewielki model mieszczący się pod blatem w kuchni, który będzie posiadał funkcję chłodzenia i mrożenia. Gdy poszukujesz takiej lodówki, sprawdź razem z nami, na co warto zwrócić uwagę!

Lodówki podblatowe wprawdzie nie są dostępne w tak szerokiej gamie jak te o standardowych wymiarach, ale bez problemu powinniśmy znaleźć dla siebie coś interesującego. Takie lodówki dobrze sprawdzają się w domach, w których mieszka jedna czy też dwie osoby, które nie potrzebują pokaźnej pojemności chłodziarki i zamrażarki, a także zaawansowanych funkcji, które dostępne są tylko w dużych, topowych modelach.

Do zabudowy czy wolnostojąca?

To pierwsza decyzja, którą trzeba będzie podjąć. Wolnostojąca lodówka z zamrażalnikiem będzie mniejszym wydatkiem i można ustawić ją w dowolnym miejscu. Z kolei lodówka do z zabudowy ma front przystosowany do montażu frontu meblowego na wymiar. Ta druga opcja jest zdecydowanie bardziej estetyczna, ponieważ wtedy lodówka pod blatem nie będzie rzucała się w oczy i będzie wyglądać jak zwykła szafka. To jednak droższy wybór, ponieważ zwykle lodówki pod zabudowę same w sobie są droższe i trzeba też liczyć się z większym kosztem mebli na wymiar.

Energooszczędność

Dobra lodówka nie będzie pobierała dużej ilości energii, dlatego warto zadbać o to, aby miała ona jak najwyższą klasę energetyczną, na przykład A, A+, A++. Chociaż małe lodówki same w sobie nie pobierają dużej ilości prądu, to jednak wysoka klasa energetyczna sprawi, że rachunki będą jeszcze niższe.

Urządzenie wnętrza

Jako że lodówki podblatowe oferują niewielką ilość przestrzeni do przechowywania żywności, powinna być ona też praktycznie rozplanowana. Najczęściej lodówki tego rodzaju mają dwie lub trzy półki standardowe, najlepiej, aby były wykonane ze szkła, szuflady oraz na samej górze szafkę zamrażarki. Na drzwiczkach też powinny znaleźć się praktyczne półki, z czego jednak powinna być na tyle wysoka, aby zmieścić dużą butelkę wody czy soku.

No votes yet.
Please wait...
prasa24h

Serwis prezentuje informacje wiadomości prasowe. Prezentowane informacje mogą zawierać treści sponsorowane, reklamowe. Zapraszamy do współpracy z naszym portalem prasowym.

0 Comments

No comments!

There are no comments yet, but you can be first to comment this article.

Leave reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *