Najlepsze książki dla mężczyzn

Każdemu może się zdawać, że czytających mężczyzn jest coraz mniej. Jednak według różnych sondaży, możemy zauważyć, że ta liczba rośnie z każdym dniem. Powodem może być zwiększająca się ilość autorów, która ustala za swój cel trafienie w odpowiednią grupę społeczną — w tym przypadku mężczyzn. Poniżej postaram się przedstawić książki wydawnictwa Psychoskok, które na pewno trafią w gusta mężczyzn.

Artykuł został napisany przez wydawnictwo Psychoskok — http://www.psychoskok.pl/aktualnosci/najlepsze-ksiazki-dla-mezczyzn-wydawnictwa-psychoskok/

Pierwszą pozycją, jaką można polecić każdemu mężczyźnie, jest „Niemożliwe załatwiam od ręki, czyli Podręczny Poradnik Rozwiązywania Problemów”. Głównym zadaniem poradnika pozostaje uświadomienie czytelnikom, że życie jest prostsze, niż pozornie się wydaje. Wiliam Gruff rozkłada na czynniki pierwsze konkretne sytuacje jednocześnie udzielając praktycznych porad oraz proponując ćwiczenia, które pozwalają na łatwiejsze przyswojenie poszczególnych etapów rozwiązywania problemów, a w ostateczności zmierzenie się z wszelkimi przeszkodami. Zaletą pozycji jest prosta budowa rozdziałów, która gwarantuje, że każdy czytelnik znajdzie analogię do własnego życia. Na atrakcyjność pozycji wpływają obrazki przygotowane przez autora oraz podręczny rozmiar. Ten poradnik zmieści się w każdej kieszeni, dzięki czemu łatwo będzie go zabrać ze sobą w dowolne miejsce.

Każdego mężczyznę powinna także zainteresować pewna komedia, która została napisana przez Michała Krupę. „Janek herbu pół krowy” zabierze nas w niesamowitą przestrzeń. Przenosimy się do czasów Władysława Łokietka, więc na swej drodze nie raz napotkamy dzielnych rycerzy, piękne księżniczki, leśne babki i oczywiście smoki. Przed nami także wyprawa po tajemnicze jajo, ale nie musimy się obawiać, ponieważ będą nam towarzyszyć trzej mężczyźni. Pierwszy z nich to fałszywy rycerz Janek, kolejny giermek księcia Bolesława Zawistnego o imieniu Lucek, a trzeci to czarodziej z niewielkim defektem — Huby. Michał Krupa znany jest ze swego charakterystycznego poczucia humoru, dlatego możemy być pewni, że w trakcie wyprawy po jajo czeka nas świetna zabawa. Trzej bohaterowie będą musieli mierzyć się z kolejnymi przygodami, a my swobodnie będziemy się z nich wyśmiewać. Ta groteskowa powieść doskonale prezentuje bowiem ich morale i ambicje w krzywym zwierciadle.

Odpowiednim pomysłem na prezent dla swojego partnera lub kolegi może być książka z zabarwieniem kryminalno-sensacyjnym. Tutaj wydawnictwo Psychoskok poleca „Brunatne sekrety” Dariusza Krzywdzińskiego. Praca dziennikarza wymaga dociekliwości i uporu, dlatego Andrzej Nowak, wykonujący zawód dziennikarza śledczego, dokłada wszelakich starań, by dotrzeć do prawdy. Jeśli zachodzi taka konieczność podąża za najbardziej podejrzanymi tropami, zagłębia się w niewygodne tematy, i wkracza na niebezpieczne tereny. Ostatnimi czasy Nowak, który na co dzień pracuje w jednej z trójmiejskich gazet rozpoczyna współprace z dawnym kolegą. Odświeżenie znajomości z lat szkolnych może okazać się przydatne, ponieważ obecnie znajomy Andrzeja mieszka w Berlinie, a tropienie afery półświatka grasującego w Polsce i Niemczech będzie wymagało sprawnego poruszanie się po obu terenach. Kolega Nowaka, Jan Miller z pewnością okaże się pomocny, ponieważ pracuje jako policjant do spraw zwalczania przestępczości zorganizowanej. Łącząc swe siły bohaterowie zwiększają szanse na rozwikłanie zagadki. Sprawy zawodowe zapoczątkowują ich wspólną wędrówkę. Z czasem tropienie przestępców okazuje się jednak pobocznym celem, ponieważ powracająca przeszłość nakazuje cofnąć się do dawnej sprawy wywozu skrzynek z zamku w Królewcu. Zdarzenie to miało miejsce w czasie II wojny światowej, o czym Nowak doskonale wie, dzięki informacją pozostawionym w liście przez zmarłego dziadka. Powrót do przeszłości okaże się zaskakujący. Zmarły Dzidek prosił, by dawna historia została ujawniona, a ostatnią wolę należy uszanować bez względu na wszystko…

 

Więcej książek dla mężczyzn znajdziecie na http://tylkorelaks.pl/72-ksiazki-dla-mezczyzn, gdzie wszystkie są w korzystnych cenach.

Michał Krupa, którego książkę polecaliśmy wyżej, posiada jeszcze jeden tytuł, który powinien zaciekawić mężczyznę i spowodować, że zatraci się w niej na godziny. Mowa o „Maślana. Czas pokoju”. Porywająca, przepełniona brutalnymi opisami powieść, która pozwoli nam poznać bezlitosnego płatnego zabójcę. Maślana, bo tak zwą owego człowieka, nie ma skrupułów. Zabijanie jest dla niego codziennością, podobnież jak śmierć. W tym świecie nie ma miejsca na litość i współczucie, liczy się pieniądz, a by go zdobyć warto stosować przemoc i prezentować się jako bezwzględny brutal. Maślana świetnie posługuje się białą bronią, nie myśli zbyt wiele i nie buduje rozbudowanych wypowiedzi. Otrzymuje i wykonuje zadanie, a jego najlepszym przyjacielem zdaje się miecz. Nadejdzie jednak dzień, który odmieni z pozoru proste życie Maślany. Kolejne zadanie okaże się inne od wszystkich, z którymi mierzył się do tej pory. Ten chory świat przemierzają ludzkie potwory, które powołuje do życia podanie tajemniczego serum, są także Żydzi, mafia, policja, i twórczyni serum Panna Magdalena. Czy Maślana poradzi sobie w obliczu coraz bardziej pogmatwanej sytuacji? Napięcie rośnie, a jego zdemoralizowane serce zaczyna odczuwać miłość.

Ostatnią pozycją na liście jest „Winnetou, czyli krótki przewodnik po coachingu” Artura Tołłoczko. Coaching to coraz bardziej popularny termin, choć niestety nadal wiele osób nie wie co oznacza. Pozycja „Winnetou czyli krótki przewodnik po coachingu” w zrozumiały sposób zapozna nas z tematyką, dzięki czemu już nigdy nie poczujemy się zakłopotani, gdy napotkamy hasło coaching. Co więcej zyskujemy okazje, by wziąć udział w sesjach coachingowych. We wprowadzeniu do książki uzyskamy odpowiedz na pytanie: dlaczego w tytule wzięło się imię bohatera książki Karola Maya? Okazuje się, że Winnetou wspomniał kiedyś, iż przyszłość można potraktować jak księgę, której jeszcze nie zdołaliśmy przeczytać. Jeżeli w podobny sposób podejdziemy do coachingu okaże się, że czeka nas niezapomniana przygoda, która pozwoli budować świetlaną przyszłość. Księgę pod tytułem „moje życie” możemy napisać sami, a sesje coachingowe nam to ułatwią. Andrzej Tołłoczko celowo zawarł swój poradnik w formie zapisu spotkań z wyimaginowaną klientką, Beatą. Poczujemy się uczestnikami sesji, przyjrzymy trudnością, które napotyka klient, przekonamy się, co może zaproponować specjalista coachingu i ostatecznie zrozumiemy, że coaching jest jak najbardziej dla nas.

 

 

tylkorelaks.pl

0 Comments

No comments!

There are no comments yet, but you can be first to comment this article.

Leave reply

Only registered users can comment.