KUKU – Zasady gry (instrukcja) – karcianka gra KUKU

Kuku to bardzo prosta gra karciana dla 2 lub więcej osób.

Najlepiej grać pełną talią kart lub jeśli graczy jest mało można grać kartami od 9.

W Kuku grać może nawet do kilkunastu osób.

kategoria: Karcianki – do gry używamy tradycyjnej tali kart.

kup najlepsze talie kart na stronie – http://tylkorelaks.pl/68-talie-kart

liczba graczy:od 2
wiek graczy:od 5

Gra w Kuku trwa zazwyczaj około 10 – 15 minut.

Celem gry karcianej Kuku jest zebranie trzech takich samych kolorów albo trzech takich samych figur – o tej samej wartości

Przebieg gry

Rozdajemy każdemu graczowi po trzy karty, natomiast jednemu – siedzącemu po swojej lewej stronie cztery karty. Reszta kart nie pełni już żadnej roli w grze.

Gracz mający cztery karty, przekazuje jedną kartę (zwykle tę, która mu nie odpowiada) zgodnie z ruchem wskazówek zegara, kolejnemu graczowi. W przypadku gdy dana karta powróci do tej samej osoby i gracze wyrażą zgodę, wówczas można wymienić kartę na inną kartę z talii. Jeżeli gracz zbierze trzy karty tej samej wartości lub w takim samym kolorze, wygrywa, mówiąc: „kuku!”.

Jeśli ta osoba nie krzyknie kuku, a reszta graczy krzyknie wówczas osoba ta przegrywa.

W sytuacji gdy wszyscy gracze poza jednym mają zebrane kuku, wówczas gra się kończy a przegrany gracz musi odgadnąć kuku innych graczy, może pomóc sobie jedynie własnymi kartami.


Zasady gry w Kuku

Rozdający daje każdemu z graczy po trzy karty, natomiast jednemu -siedzącemu po swojej lewej stronie cztery. Reszta kart nie pełni już żadnej roli w grze.

Gracz, który ma cztery karty, oddaje jedną kartę (zwykle tę, która mu nie pasuje) idąc zgodnie z ruchem wskazówek zegara, kolejnemu graczowi. Jeśli dana karta powróci do tej samej osoby i grające osoby wyrażą zgodę, wówczas gracz może zamienić kartę na inną kartę z talii. Jeżeli któryś z graczy zbierze trzy karty tej samej wartości lub w takim samym kolorze, wygrywa, mówiąc: „kuku!”. Jeśli ta osoba nie krzyknie kuku, a reszta graczy krzyknie wówczas osoba
ta przegrywa. W sytuacji, gdy wszyscy gracze poza jednym mają zebrane kuku, wówczas gra się kończy a przegrany gracz musi odgadnąć kuku innych graczy, może pomóc sobie jedynie własnymi kartami.

Wariantem gry, jest kuku bite.

Osobom, które przegrają i nie zgadną, co mają gracze posiadający kuku wymyśla

się kary. Karą jest bicie kartami po ręce. Ilość uderzeń kartami zależy od wylosowanej przez gracza, który przegrał, karty, czyli minimalnie dwa uderzenia a maksymalnie 21 uderzeń (punktów). Siła uderzeń zależna jest od koloru wylosowanej przez gracza karty.

I tak:

— wylosowany Kier (czerwo) – bardzo mocne uderzenia;
— wylosowane Dzwonek – mocne uderzenia;
— wylosowany Pik (wino) – dowolna karta anuluje karę;
— wylosowany Trefl (żołądź) – słabe uderzenia.

 

W tym e-booku znajdziecie kilkanaście przydatnych instrukcji do gier karcianych, które zostały już dawno zapomniane. Chcemy, aby karcianki znów wróciły do mody, dlatego postanowiliśmy stworzyć takiego właśnie e-booka.

 W środku znajdziecie instrukcje do takich gier jak Kuku, Wojna, Pan, Oszust, Poker, Makao, Black Jack, Dureń, Remik, Pasjans, Kent, Tysiąc, Brydż i Czarny Piotruś.

 

[buybox-widget category=”book” ean=”9788379007370″]

 

 

karty

prasa24h

Serwis prezentuje informacje wiadomości prasowe. Prezentowane informacje mogą zawierać treści sponsorowane, reklamowe. Zapraszamy do współpracy z naszym portalem prasowym.

0 Comments

No comments!

There are no comments yet, but you can be first to comment this article.

Leave reply

Only registered users can comment.