Poznajcie Preply – nowość na rynku edukacji online

Zaledwie od roku na rynku edukacji online działa i prężnie si,e rozwija niepozorny portal preply.com. Na pierwszy rzut okaz to portal ogłoszeniowy, jakich w sieci nie brakuje i które wyrastają niczym grzyby po deszczu, jednak kiedy się przyjrzeć okazuje się, że to coś więcej. Po pierwsze specjalizacją serwisu jest edukacja i wyłącznie edukacja. Preply jest platformą edukacyjną pośredniczącą w wyjątkowym sposobie nauki jakim są nowoczesne korepetycje online.

Wykorzystując do komunikacji Skype Preply oferuje kontakty do tysięcy osób świadczących usługi korepetycji zdalnych. Nauka indywidualna w sieci to doskonała alternatywa dla osób niedyspozycyjnych i nie mających okazji do nauki w miejscu zamieszkania. To także sposób na poszerzanie swej wiedzy pod okiem fachowca. W Preply dostępni są korepetytorzy z całego świata a trzonem działalności jest pośrednictwo w konwersacjach i korepetycjach językowych. Dzięki native speakerom w Preply możemy doskonalić wiele języków, w tym bardzo niszowych niezależnie od tego gdzie mieszkamy, zyskując zawsze dostęp do możliwości nauki zdalnej. Poza ilością nauczycieli do wyboru warto podkreślić iż zgodnie z oczekiwaniami odbiorców Preply zawiera także ogłoszenia korepetytorów stacjonarnych, wystarczy w wyszukiwarce serwisu zaznaczyć kategorię korepetycji stacjonarnych by uzyskać listę wyszukań ze swojej okolicy.

1

Poza ogłoszeniami dostępnymi dla zarejestrowanych użytkowników portalu platforma zapewnia pośrednictwo w rozliczeniu za zajęcia. Samo założenie konta jak i korzystanie z pośrednictwa w Preply (zobacz stronę) jest bezpłatne, co stanowi jeden z atutów serwisu. Wygodny sposób rozliczeń z góry ale z zapewniona ochroną przez Preply to jedna z cech wyróżniających platformę na tle innych jej konkurencyjnych. To między innymi dzięki tejże ochronie ucznia jak i korepetytora portal osiąga szczyty popularności i pozycję lidera rynku edukacji zdalnej w Polsce. Uczniowie wykupić w Preply mogą pojedyncza lekcję bądź pakiet zajęć. Sami wybierają stawki lektorów, native speakerów i nauczycieli płacąc za zajecia z góry, niemniej środki te są wypłacane korepetytorom dopiero z chwil,a potwierdzenia iż korepetycje się odbyły. Jeżeli z winy nauczyciela do zajęć nie dojdzie środki są zwracane, również jeżeli uczeń zgłosi reklamacje związaną z rażącą rozbieżnością jakości między ofertą zamieszczoną w portalu a faktyczną realizacją zajęć. Preply by zachęcić nowych użytkowników do korzystania z tej formy nauki gwarantuje testową lekcje gratis! Dołączając do Preply możesz sprawdzić na ile korepetycje online są dobrą metoda nauki, tym samym nie musisz bazować na plotkach i opiniach z sieci.

Wybierając nauczyciela w Preply kierujemy się różnymi kryteriami doboru, w czym pomaga wyszukiwarka. Przeszukiwanie bazy kontaktów może być trudne, jednak samą decyzje o wyborze wspierają dodatkowo opinie użytkowników na temat danego korepetytora. Są to wartościowe wskazówki co do jakości i wyglądu zajęć, dzięki którym możemy uniknąć lichej jakości zajęć, nie musząc przeszukiwać sieci w poszukiwaniu opinii o danym lektorze.

online-lesson-1

Duży wachlarz zalet korepetycji sprzyja popularyzacji Preply. Korepetycje przez Skype są połączeniem klasycznej edukacji w postaci nauczyciela oraz nowoczesnej w postaci komunikacji online. Stały się przełomem w nauce nadając jej nową jakość i upowszechniając dostęp do wiedzy wielu osobom, które dotąd były pozbawione tejże możliwości. Od dawna można bazować na wiedzy z sieci, jednak wymagało to do czasu pojawienia się korepetycji własnej inwencji, pomysłu, motywacji. W przypadku korepetycji również osoby niesystematyczne z natury, zabiegane, szybko poddające się mogą skutecznie, efektywnie się uczyć korzystając ze wsparcia nauczyciela, którymi nimi pokieruje, pomoże i wesprze ich motywacją a nie rzadko potrafi zainteresować daną dziedziną wiedzy. Wbrew pozorom korepetycje online cieszą się uznaniem nie tylko wśród osób z trudnościami w  nauce ale i wśród wybitnych talentów i hobbystów, którzy szukają rozszerzenia. Korepetycje mogą być okazją do zgłębiania wiedzy i poznawania szeregu ciekawostek z danej dziedziny nauki, zwłaszcza jeśli chodzi o języki obce jest tutaj szerokie pole do popisu.

Kolejną z zalet Preply jest koszt. Pokrywając wyłącznie koszt zajęć można sporo zaoszczędzić, gdyż korepetycje online są najczęściej tańsze od stacjonarnych a dodatkowo można przyoszczędzić na kosztach dojazdu do korepetytora, tak pod względem środków finansowych jak i czasowych. Ogromnym plusem oferty edukacji zdalnej jest możliwość uczenia się wszędzie, nie tylko w domu, czy w pracy ale i będąc na wyjeździe, w delegacji, na spacerze, czy podczas zakupów. To my, uczniowie decydujemy kiedy i gdzie będziemy realizować korepetycje. Tym samym możemy zadbać o komfortowe warunki do nauki, ułatwiające nam skupienie i koncentrację, bądź wykorzystanie każdej wolnej chwili na naukę. Istotnym elementem korepetycji zdalnych jest elastyczność terminarza zajęć. Z korepetycji można korzystać cyklicznie, okazjonalnie  a także mogą one stanowić formę kursu przygotowującego na przykład o matury czy innego egzaminu, być okazja do powtórki, uzupełnienia braków jak i doskonalenia wiedzy już posiadanej.

Wygoda samodecydowania czy będziemy uczyć się rano, w sobotę, czy wieczorem w środę to także spory plus korepetycji online. Nie zawsze stacjonarnie można zrealizować zajęcia na przykład o szóstej rano, tymczasem online nie ma ku temu przeszkód, o ile znajdziemy korepetytora przystającego na takie warunki współpracy. Warto zatem szukać nauczycieli, którzy udzielają korepetycji w porach, w jakich nasz umysł jest rześki i wypoczęty, gotowy do przyswajania wiedzy. Nie jest to bez znaczenia dla efektywności nauki. Podsumowując zalety Preply i korepetycji przez Skype, które stanowią nieodłączny element portalu, dla którego powstał warto też wspomnieć o wadach. Wśród minusów korepetycji wymienia się jedynie brak kontaktu z grupą, współzawodnictwa, aczkolwiek portal wciąż się rozwija i wsłuchuje w wymogi korzystających z niego użytkowników. Techniczne możliwości Skype pozwalają na telekonferencje i udział kilku osób w rozmowie, połączeniu, co za tym idzie korepetycje mogą odbywać się także grupowo, jest kwestia elastyczna i rozwojowa. Bez wątpienia ta forma nauki ma przed sobą świetlaną przyszłość i jak na razie stała się hitem uchodzącym za najlepszą, bezkonkurencyjną metodę nauki w XXI wieku. Początkowo korepetycje zdalne dostępne były wyłącznie z języków obcych, aktualnie rozwinęły się również zajęcia z matematyki, fizyki, biologii i wciąż dochodzi wiele dziedzin nauki, w jakich korepetycje się pojawiają i co za tym idzie sprawdzają w praktyce. Różnorodność przedmiotów, języków jedynie poszerza grupę docelową portalu Preply i przyprawia mu zalet. To rewelacyjne rozwiązanie oparte na założeniach start upu, który niewątpliwie odniósł sukces. Dynamiczny rozwój rynku korepetycji i akceptacja tej formy nauki wśród społeczeństwa dowodzą trafności pomysłu wykorzystania komunikatora Skype do celów edukacyjnych obok towarzyskich, czy też coraz częściej handlowych. Nowość ta szybko podbiła rynek i zyskała wielu zadowolonych odbiorców, którzy chętnie polecają Preply swoim znajomych. Dowodem na efektywność Preply jest także chęć dołączania korepetytorów do bazy kontaktów.

Materiały prasowe: Preply.com, 2016

prasa24h

Serwis prezentuje informacje wiadomości prasowe. Prezentowane informacje mogą zawierać treści sponsorowane, reklamowe. Zapraszamy do współpracy z naszym portalem prasowym.

0 Comments

No comments!

There are no comments yet, but you can be first to comment this article.

Leave reply

Only registered users can comment.