Dobry dach gwarancją na suche mury

Podczas budowy domu jedną z najbardziej kosztownych inwestycji, ale przy tym jedną z najważniejszych, jest dach. Tutaj nie warto oszczędzać. Dach powinien zostać wykonany z materiałów wysokiej jakości, które zapewnią właściwą ochronę całego budynku. Dobry dach oznacza suche mury, a co za tym idzie brak problemów z całym budynkiem w przyszłości.

Przede wszystkim dach powinien zapewniać dobrą wentylację. Nagromadzona wilgoć powstała po procesie technologicznym budowy domu może prowadzić do uszkodzenia całej konstrukcji dachu, generując przy tym dodatkowe koszty. To jeden z powodów, dla którego nie warto oszczędzać podczas wyboru pokrycia dachowego. Wracając jednak do kwestii związanej z gromadzeniem się wilgoci, należy wiedzieć, że tego uniknąć nie można. W związku z tym ważna jest odpowiednia wentylacja dachu, będąca gwarancją suchych ścian i także ocieplenia poddasza. Jednak na właściwą wentylację wpływ ma cała konstrukcja dachu. Wśród stosowanych rozwiązań jest montowanie folii paraizolacyjnej oraz wysokoparaprzepuszczalnej membrany dachowej.

143893462318322300

Utworzenie przestrzeni wentylacyjnych pozwala na szybkie usunięcie wilgoci, która ma wpływ na trwałość nie tylko samego dachu, ale i całej konstrukcji dachowej. Nierzadko w przypadku dachów o dużych powierzchniach stosowane są tak zwane dachówki wentylacyjne. Układane są one pod kalenicami oraz grzbietami, rzadziej w okapie dachu. To, w jaki sposób rozmieszczone są dachówki wentylacyjne, a także jaka ilość tego rodzaju dachówek jest wymagana, zależy od wymiarów całego pokrycia dachowego. Zgodnie z tym co mówią specjaliści w swojej dziedzinie, jedna dachówka wentylacyjna przypada na powierzchnię około 13 m².

Przepływ powietrza umożliwiają również pustki wentylacyjne, tutaj wykorzystywana jest przestrzeń powstała w wyniku ułożenia Kontrłat. Na odpowiednią wentylację wpływ ma również właściwych rozmiarów wlot mający znajdować się w okolicach okapu, nie bez znaczenia jest także wylot przy kalenicy.

Znajomość procesu gromadzenia się wilgoci pod połacią dachową jak i sposoby jej odprowadzenia na zewnątrz ma decydujące znaczenie dla prawidłowego ułożenia pokrycia dachowego jak i jego użytkowania. Ten warunek spełniają ekipy dobrze wyszkolone. Najlepiej szukać takich ekip w renomowanych punktach handlowych, które swoje ekipy wysyłają na szkolenia i korzystają z porad doradców technicznych producentów w przypadku dachów skomplikowanych i trudnych technicznie do wykonania.

W obecnych czasach bez trudu można kupić materiały budowlane, których właściwości mogą mieć znaczący wpływ na utrzymanie dachu w odpowiednim, czyli suchym stanie. Przykładem materiału do pokryć dachowych, który umożliwia właściwą wentylację są dachówki cementowe. Ich odpowiednie ułożenie pozwala na przenikanie pary wodnej do zewnątrz. Nikomu zatem nie trzeba powtarzać, jak ważna jest właściwa cyrkulacja powietrza. O zastosowaniu odpowiedniego rozwiązania związanego z odprowadzaniem wilgoci trzeba pomyśleć odpowiednio wcześnie.

Dach przez długie lata będzie spełniał swoje funkcje tylko wówczas, gdy będzie zapewniona odpowiednia wentylacja, bowiem kwestia ta nierozerwalnie łączy się z suchymi murami całego budynku, a co za tym idzie stanem jego konstrukcji. Pokrycia dachowe wysokiej jakości oferowane są przez top-dach.com.pl. Firma ta istnieje od 1994 roku. Od tego czasu specjalizuje się w sprzedaży materiałów takich jak dachówki ceramiczne i cementowe, blachodachówki, systemy orynnowań, folie dachowe czy też okna dachowe. Produkty oferowane przez top-dach.com.pl gwarantują wysoką jakość, a przy tym niezawodność, czyli wszystko to, co jest cenione przez znaczącą większość klientów.

No votes yet.
Please wait...
prasa24h

Serwis prezentuje informacje wiadomości prasowe. Prezentowane informacje mogą zawierać treści sponsorowane, reklamowe. Zapraszamy do współpracy z naszym portalem prasowym.

0 Comments

No comments!

There are no comments yet, but you can be first to comment this article.

Leave reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *