Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/klient.dhosting.pl/prasa24h/prasa24h.pl/public_html/wp-config.php:1) in /home/klient.dhosting.pl/prasa24h/prasa24h.pl/public_html/wp-content/themes/dialy-theme/functions/other.php on line 1858
Druk akcydensowy – co to takiego? | wiadomości

Druk akcydensowy – co to takiego?

Na dzisiejszym rynku poligraficznym cały czas trwa trend na druki jednoarkuszowe. Stanowią one często podstawę reklam dla wielu firm. Druki tego typu nazywane są akcydensami.

Druckmaschine fr Tageszeitung // printing machine

Aby lepiej zrozumieć poligraficzną, bytową istotę akcydensów, to koniecznym jest bliższe, bardziej definicyjne przyjrzenie się temu rodzajowi druku. Nazwa akcydens, odnosi się do słowa accidens, co oznacza „coś przypadkowego”. W branży poligraficznej pod tym terminem kryje się wyrób poligraficzny niebędący książką, czasopismem, ani też zadrukowanym opakowaniem.  Zasadniczo jest to wyrób jednoarkuszowy, który może być w postaci jednej kartki lub też nierozciętej składki. Specjaliści z tomexsc.pl dodają, że druki akcydensowe to samoistne druki, które mają charakter użytkowy lub okolicznościowy. Zaliczyć do nich można praktycznie wszystkie pozostałe druki, zaczynając od znaczka pocztowego, czy wizytówki, a kończąc na plakatach.

Same druki akcydensowe można podzielić na kilka podgrup. Podział ten wynika z późniejszego przeznaczenia danych druków. Grupą podstawową, najczęściej spotykaną są akcydensy informacyjne, a więc druki służące do przekazywania informacji. W tej kategorii znajdą się wszelakiego rodzaju afisze, cenniki, kalendarze, katalogi, obwieszczenia, plakaty, programy, prospekty rozkłady jazdy, ulotki oraz wizytówki. Równie często spotkać można akcydensy manipulacyjne. Do tej kategorii zaliczyć można wszystkie druki przeznaczone do wypełniania lub wykorzystywania w czynnościach urzędowych lub handlowych. Będą to zatem różnego rodzaju blankiety, bilety, banknoty, formularze, kwestionariusze, legitymacje mandaty, świadectwa, znaczki pocztowe i skarbowe, zaświadczenia. Ponadto będą to wszelakie oficjalne dokumenty i papiery wartościowe. W branżach zajmujących się pakowaniem i oznaczaniem towarów, spotkać można akcydensy opakowaniowe. Występują one tradycyjnie w formie etykiet, metek, obwoluty lub banderol. W przemyśle stosuje się akcydensy przemysłowe, najczęściej w postaci kalkomanii.  Ostatnią grupą są akcydensy wydawnicze, czyli wszystkiego rodzaju mapy oraz nuty.

Fachowcy z firmy tomexsc.pl zwracają uwagę, że w języku potocznym do akcydensów często zalicza się wszystkie drobne wyroby poligraficzne, nie tylko te jednostronicowe, ale także te o niewielkiej liczbie kartek. Rozmija się to jednak z prawdziwością znaczenia tych druków.

Druki akcydensowe to idealne rozwiązanie dla firm czy przedsiębiorstw, które za pomocą drukowanej reklamy chcą skutecznie dotrzeć do jak największej liczy klientów. Niektóre z nich są również niezbędne do tego, aby dany produkt w pewien sposób oflagować. Nie dziwi więc fakt, że zapotrzebowanie na ten rodzaj druków stale wzrasta. Za tym idzie również doskonalenie form przygotowania projektów, graficznych, lepszej jakości papier. Połączenie tych wszystkich elementów powoduje, że rynek poligraficzny ukierunkowany na akcydens, staje się coraz bardziej przystępny nie tylko dla dużych firm, ale także mniejszych stowarzyszeń czy klientów indywidualnych, na co niebywały wpływ ma cena przygotowania takiego druku. Wszystko wskazuje na to, że ta forma przygotowania produktów drukowanych ma przed sobą świetlaną przyszłość.

No votes yet.
Please wait...
prasa24h

Serwis prezentuje informacje wiadomości prasowe. Prezentowane informacje mogą zawierać treści sponsorowane, reklamowe. Zapraszamy do współpracy z naszym portalem prasowym.

0 Comments

No comments!

There are no comments yet, but you can be first to comment this article.

Leave reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *