Marka Merrell sponsorem Pucharu Polski w Dogtrekkingu

Merrell, producent obuwia i odzieży dla entuzjastów aktywnego wypoczynku został sponsorem tegorocznego Pucharu Polski w Dogtrekkingu. Zawody odbędą się w pięciu specjalnie wybranych miejscach, które posiadają tereny odpowiednie do długich wypraw trekkingowych. Imprezy sportowe odbędą się  w Jerzmanowicach (26 kwietnia), w Złotym Stoku (24 maja), w Kaletach (2 sierpnia), w Przesiece (30 sierpnia) oraz ostatnie w Wiśle (4 października).

Dogtrekking to forma aktywności dostępna dla wszystkich osób, które posiadają psa i lubią długie spacery. Na tego typu outdoorowe wyprawy można wyruszyć wraz z rodziną lub samemu, tylko z psim towarzyszem. Puchar Polski w Dogtrekkingu to organizowane od pięciu lat zawody, które doskonale odzwierciedlają najważniejsze dla marki Merrell wartości. Od lat producent odzieży i przede wszystkim obuwia sportowego promuje aktywny styl życia i spędzanie czasu na świeżym powietrzu. Dodatkowo ważnym aspektem jest fakt, że w zawodach dogtrekkingowych mogą wziąć udział zarówno początkujący, jak i osoby z dużym doświadczeniem i bardzo dobrą kondycją. Co roku w zawodach bierze udział ponad tysiąc uczestników.

Zawodnicy mogą wybrać rodzaj trasy, którą chcą przejść. Na początkujących czeka odcinek o długości ok. 25 kilometrów lub trasa mini licząca ok. 15 kilometrów, których przejście nie stanowi żadnego problemu nawet dla zawodników o słabszej kondycji i zajmuje średnio od 2:30 do 6 godzin. Trzecia trasa ma długość ok. 50 kilometrów i jest przeznaczona dla zawodników, którzy wcześniej odpowiednio długo trenowali i posiadają umiejętności orientacji w terenie. Zawodnicy przeciętnie pokonują ją w czasie od 4 do 8 godzin.

Podczas gdy uczestnicy będą przemierzać trasy zawodów, organizatorzy wraz z marką Merrell przygotowali specjalne atrakcje czekające na obserwatorów i gości. Na miejscu odbędą się między innymi pokazy psich sztuczek, zawody canicross; czyli bieg z psem dla dzieci-oraz będzie można obejrzeć jak psy pokonują przygotowane tory przeszkód.

Marka Merrell również przygotowała specjalne atrakcje dla wszystkich osób, odwiedzających miejsca imprez. W pomarańczowym namiocie Merrella będzie można obejrzeć wybrane modele butów producenta oraz wziąć udział w licznych konkursach. Na zwycięzców oczywiście czekają nagrody ufundowane przez markę Merrell.

No votes yet.
Please wait...
prasa24h

Serwis prezentuje informacje wiadomości prasowe. Prezentowane informacje mogą zawierać treści sponsorowane, reklamowe. Zapraszamy do współpracy z naszym portalem prasowym.

0 Comments

No comments!

There are no comments yet, but you can be first to comment this article.

Leave reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *