Biznes i nauka mogą iść w parze! Zapraszamy na spotkanie

Już 14 kwietnia br. w siedzibie Łódzkiego Regionalnego Parku Naukowo-Technologicznego, przy ul. Dubois 114/116 w Łodzi o godzinie 10:00 odbędzie się spotkanie informacyjne poświęcone prezentacji zasobów i  możliwości rozwojowych łódzkiego BioNanoParku oraz prezentacji nowego informatycznego narzędzia ułatwiającego opracowanie projektu badawczo-rozwojowego. Podczas spotkania przedstawione zostaną laboratoria, miejsca inkubacji nowych pomysłów i firm, możliwości współpracy i rozwijania działalności badawczo-rozwojowej i wdrożeniowej BioNanoParku, który jest unikalnym w skali światowej centrum naukowo-badawczym świadczącym usługi dla firm działających w obszarze nowoczesnych technologii.

W drugiej części spotkania eksperci zaprezentują, w formie praktycznej, jak skorzystać z Generatora Projektów B R, opracowanego w ramach projektu innowacyjnego „ŁÓDZKI EXPLORER B R. Oprogramowanie dla inicjowania, generowania i wdrażania projektów badawczo-rozwojowych jednostek naukowych i przedsiębiorstw województwa łódzkiego”. Generator B R pozwala na przeprowadzenie pełnej diagnozy potrzeb rynkowych i prezentację podstawowych rezultatów w prosty i przyjazny dla obu stron sposób. Jeden z modułów pozwala z kolei zbadać potrzeby badawcze gospodarki oraz potencjalnych odbiorców projektu, dzięki czemu naukowcy mogą samodzielnie identyfikować potencjalnych odbiorców ich projektów z biznesu i pierwsi nawiązywać kontakt zwiększając jednocześnie swoją widoczność na rynku. Generator B R jest doskonałym narzędziem, które pozwala zarówno naukowcom, przedsiębiorcom, jak i pracownikom placówek badawczych, studentom, doktorantom, członkom izb gospodarczych czy instytucji otoczenia biznesu na efektywniejsze i pełniejsze poznanie oferty B R! Generator powstał w wyniku współpracy Łódzkiej Izby Przemysłowo-Handlowej oraz Fundacji „Instytut Badań nad Demokracją i Przedsiębiorstwem Prywatnym” ze środowiskami przedsiębiorców i naukowców województwa łódzkiego.

Do udziału w spotkaniu zaproszeni zostali pracownicy naukowi, studenci, naukowcy, menedżerowie projektów B R i przedsiębiorcy – osoby zamieszkałe lub pracujące na terenie województwa łódzkiego oraz media.

ŁÓDZKI EXPLORER B R w skrócie:

„Z badań Instytutu (IPED) przeprowadzonych w 2009 r. wynika, że 59% przedsiębiorstw nie współpracuje z ośrodkami naukowymi, a ponad 50% przedsiębiorców twierdzi, że nie spotkało się z propozycją współpracy ze strony uczelni wyższych. Podobnie sprawa wygląda w woj. łódzkim,  w którym nieliczna grupa przedsiębiorstw współpracuje lub kontaktuje się z podmiotami sfery badawczo-rozwojowej.”

Celem projektu jest opracowanie i wdrożenie narzędzi elektronicznych, służących do inicjowania, planowania i realizacji projektów badawczo-rozwojowych, w sposób możliwie najbardziej przydatny dla gospodarki, a także do formułowania oferty placówek badawczych dla biznesu.

Dodatkowo projekt ma zaowocować stałym wzmocnieniem współpracy środowisk biznesowego i naukowego, w tym podniesienie aplikacyjności projektów B R w gospodarce.

Więcej informacji na stronie www.lodzkiekreuje.pl

Zapraszamy!

No votes yet.
Please wait...
prasa24h

Serwis prezentuje informacje wiadomości prasowe. Prezentowane informacje mogą zawierać treści sponsorowane, reklamowe. Zapraszamy do współpracy z naszym portalem prasowym.

0 Comments

No comments!

There are no comments yet, but you can be first to comment this article.

Leave reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *