MOŻE W KOŃCU POWSTANIE JEDNO OKIENKO

Zadaniem nowelizacji jest przyspieszenie procesu rejestracji działalności gospodarczej oraz ułatwienie wprowadzania zmian we wpisach do Krajowego Rejestru Sądowego.

W końcu odejdziemy od niepotrzebnego wielokrotnego wypełniania tych samych danych w wielu formularzach zgłoszeniowych – mówi ekspert Pracodawców RP Jacek Cieplak. Jeden formularz do Krajowego Rejestru Sądowego będzie następnie przekazywany przez sąd do właściwych organów, m.in. do Urzędu Skarbowego i GUS. – Jeśli tylko system teleinformatyczny sprosta zadaniu, będzie to na pewno duże ułatwienie dla przedsiębiorców – mówi Cieplak. – Najwyższy czas usprawnić działanie tzw. jednego okienka, które od 4 lat nie działa tak, jak zapowiadano, i wcale nie ułatwia zakładania działalności gospodarczej – mimo iż tego oczekiwali przedsiębiorcy – dodaje ekspert. W jego opinii najważniejsze jest skrócenie oczekiwania na realną możliwość podjęcia działań biznesowych. – Dzisiaj musimy czekać około miesiąca od złożenia dokumentów w odpowiednich urzędach. Po zmianie Ustawy o KRS ma to być tylko 7 dni i właśnie takie zmiany przepisów są potrzebne, aby rozwijać przedsiębiorczość w Polsce – kończy Cieplak.

***

Pracodawcy Rzeczypospolitej Polskiej reprezentują 7 500 firm, zatrudniających ok. 4 mln pracowników. Organizacja, która powstała w listopadzie 1989 roku, działa w obszarach związanych z rozwojem przedsiębiorczości, wzrostem gospodarczym kraju i kwestiami społecznymi, w tym dotyczącymi ubezpieczeń społecznych, rynku i prawa pracy. Pracodawcy RP podejmują inicjatywy na rzecz przedsiębiorczości, innowacyjności, wykorzystania nauki do potrzeb gospodarki, a także w obszarze stanowienia prawa. Są obecni w pracach Trójstronnej Komisji do Spraw Społeczno-Gospodarczych. Organizacja jest członkiem Europejskiego Komitetu Ekonomiczno-Społecznego (organu doradczego instytucji Unii Europejskiej). Prezydentem Pracodawców RP jest dr Andrzej Malinowski.

 

 

No votes yet.
Please wait...
prasa24h

Serwis prezentuje informacje wiadomości prasowe. Prezentowane informacje mogą zawierać treści sponsorowane, reklamowe. Zapraszamy do współpracy z naszym portalem prasowym.

0 Comments

No comments!

There are no comments yet, but you can be first to comment this article.

Leave reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *