W co inwestować, aby zarobić?

Czy kupić złoto, czy może lepiej wejść na giełdę? Kto może pozwolić sobie na założenie lokaty długoterminowej, a kto powinien raczej pomyśleć o zwykłej skarbonce „śwince”.

W tak trudnych czasach, w obliczu zagrożonych emerytur wiele osób zastanawia się nad tym, jak samodzielnie zabezpieczyć swoją starość.

Do skarbonki.

Opcja bezpieczna, bezkosztowa, ale długotrwała i bez dodatkowego zarobku.

546207_green_piggy_bank_isolatedGdy w portfelu świeci pustka i trudno jest przeżyć od 1 do 1, ta opcja wydaje się jedyną możliwą i do zaakceptowania. Bardzo mała kwoty możemy  zwyczajnie wkładać do koperty czy skarbonki, nawet jeśli będzie to 10 zł czy 5 zł miesięcznie – warto zrobić taki wysiłek.

Natomiast te osoby, które mają nieco większy margines bezpieczeństwa finansowego w miesiącu powinny przekazywać nadwyżkę na subkonto bankowe. 100 zł miesięcznie czy więcej sprawi, że już po roku będzie mały zapas na czarną godzinę, a po 10 – 15 latach z pewnością urośnie niezła suma na niespodziewane leczenie, życie czy wyjazd.

Dla ambitnych osób, które chcą zrobić poważne zabezpieczenie z pewnością są obligacje skarbowe, z gwarancją państwową zysku. Obligacje są w zasięgu możliwości finansowych wielu osób, bo już jedna obligacja to koszt 100 zł, a zarobek możliwy już po 2, 3, 4 bądź 10 latach. O tym więcej pod tym linkiem.

Inwestowanie w złoto, nieruchomości, giełdę.

840233_money_3Nieco większe możliwościami finansowe dają większe możliwości inwestycyjne, bo, aby kupić dom w trzeba mieć już spore oszczędności i pomysł na to, jak na nim zarobić (lokal gastronomiczny, sklep, kwatery dla studentów, miejsce magazynowe). Zakup złota to już inny temat, gdyż tu liczy się cierpliwość w oczekiwaniu na zysk, w tym temacie trzeba przewidywać to, że dla złota mogą być lata chude i lata obfite i właśnie w takim momencie trzeba złoto sprzedać.
Na giełdzie można wystartować już od 10 tysięcy złotych (ale nie jest to zasada) by faktycznie liczyć na jakiś konkretny zysk, ale tu ryzyko jest już dużo większe – to wyjście dla osób, które lubią ryzyko.

Lokaty długoterminowe – jaki zysk?  O tym dowiemy się czytając wskazany artykuł.

Inwestowanie to dość czasochłonny proces, tu liczy się wiedza, spostrzegawczość i monitoring wybranej opcji inwestycyjnej. Specjaliści przecież uczą się inwestowania na studiach, szkoleniach i w praktyce przez długie, długie lata. (Jakie szkolenia dla specjalistów w zakresie inwestowania? Sprawdź tu).

M-S-M

 

No votes yet.
Please wait...
prasa24h

Serwis prezentuje informacje wiadomości prasowe. Prezentowane informacje mogą zawierać treści sponsorowane, reklamowe. Zapraszamy do współpracy z naszym portalem prasowym.

0 Comments

No comments!

There are no comments yet, but you can be first to comment this article.

Leave reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *