Informacje sportowe: Barca najlepszą drużyną w XXI wieku

International Federation of Football History & Statistics, czyli Międzynarodowa Federacja Historyków i Statystyków Futbolu, ogłosiła ranking najlepszych drużyn XXI wieku. Liderem  jest Barcelona, która w ostatnich latach zdominowała rozgrywki piłkarskie w Europie.

W tym okresie drużyna z Katalonii trzy razy wygrała  Champions League – w 2006, 2009 i 2011 roku. Jeszcze tylko AC Milan triumfował więcej niż raz w omawianym okresie. Mediolańczycy sklasyfikowani są jednak dopiero na 8 pozycji, wyżej jest inny zespół z tego miasta, Inter, który zajmuje 5 miejsce. Pierwszą czwórkę tworzą  kluby z Hiszpanii i Anglii – za Barcą uplasowały się kolejno: Manchester i Arsenal oraz Real Madryt.

Lokaty zespołów z Ekstraklasy potwierdzają słabą kondycję naszych  klubów – żaden z nich nie wystąpił w tym czasie nawet w fazie grupowej Champions League.  Najwyżej plasuje się Wisła Kraków – na 87 miejscu. Poza pierwszą 100  jest Legia (121) i Lech Poznań (190). Miejmy nadzieję, że do czasu publikacji następnego rankingu, kluby z ligi polskiej poprawią swoje lokaty – inaczej wciąż będziemy mówić o niskim poziomie naszego futbolu w wydaniu klubowym.

W Ameryce Południowej ranking IFFHS zdominowały zespoły sportowe z Argentyny i Brazylii, które zajmują pierwsze 7 miejsc. Liderem zestawienia  jest Boca Juniors Buenos Aires, przed Sao Paolo i Santosem.

Ranking IFFHS 2001-2011 Europa

1.    FC Barcelona
2.    Manchester United
3.    Arsenal
4.    Real Madryt
5.    Inter
6.    FC Bayern
7.    Liverpool FC
8.    Milan AC
9.    Chelsea Londyn
10.   AS Roma

——————————–

87.  Wisła Kraków
121. Legia Warszawa
190. Lech Poznań

Ranking IFFHS 2001-2011 Ameryka Południowa

1.    CA Boca Juniors Buenos Aires
2.    São Paulo FC
3.    Santos FC
4.    Cruzeiro EC Belo Horizonte
5.    River Plate Buenos Aires
6.    SC Internacional Porto Alegre
7.    CA Vélez Sarsfield
8.    Club Nacional de Football Montevideo
9.    Club Libertad Asunción
10.  Club Estudiantes de La Plata

 

No votes yet.
Please wait...
prasa24h

Serwis prezentuje informacje wiadomości prasowe. Prezentowane informacje mogą zawierać treści sponsorowane, reklamowe. Zapraszamy do współpracy z naszym portalem prasowym.

0 Comments

No comments!

There are no comments yet, but you can be first to comment this article.

Leave reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *