Remondis odbierze bezpłatnie elektroodpady nie tylko z Łodzi

Od teraz mieszkańcy większości podłódzkich miejscowości mogą pozbyć się starych lodówek, pralek oraz kuchenek nieodpłatnie i wygodnie – wprost ze swojego mieszkania lub domu. Organizacja odzysku Electro-System we współpracy z zakładem przetwarzania Remondis Electrorecycling zapewnia bezpłatny odbiór dużego sprzętu AGD i TV na terenie Łodzi i okolicznych gmin.

Uruchomiony w ramach kampanii www.DECYDUJESZ.pl system bezpłatnych odbiorów dużego sprzętu wprost z mieszkania cieszy się rosnącym zainteresowaniem mieszkańców Łodzi. Codziennie otrzymujemy kilkanaście zgłoszeń od osób, które chcą bezpłatnie pozbyć się starej lodówki, pralki lub innego dużego elektrosprzętu – mówi Kinga Ozimek, koordynująca kampanię DECYDUJESZ.pl na terenie Łodzi i okolic. Dzięki inicjatywie Electro-System i Remondis wiele łódzkich elektrogratów zasiliło już krajowy system zbierania zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego, a co najważniejsze, zostało przetworzone z zachowaniem najwyższych standardów w zakresie gospodarowania odpadami i ochrony środowiska.

Elektroodpady, z uwagi na zawarte w nich niebezpieczne substancje i związki (m.in. freony, metale ciężkie), muszą trafić do specjalistycznego zakładu, gdzie w bezpiecznych dla środowiska warunkach są demontowane. Robert Wawrzonek, Dyrektor ds. Rozwoju Rynku w Electro-System zaznacza – Zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego nie wolno pod żadnym pozorem wyrzucać do śmietnika lub wystawiać pod altaną śmietnikową. Takie postępowanie zagrożone jest grzywną do 5000 zł, poza tym tak „zagospodarowany” sprzęt nie trafi z pewnością do budowanego w Polsce systemu. Zostanie wcześniej przechwycony przez „zbieraczy”. Cenne surowce zostaną sprzedane a pozostałość zwyczajnie wyrzucona. Oczywiście najbardziej ucierpi na tym środowisko.

Możemy przyczynić się do poprawy naszego środowiska zgłaszając odbiór dużego sprzętu AGD na adres decydujesz@remondis.pl, korzystając z formularza zgłoszenia dostępnego na stronie www.DECYDUJESZ.pl lub dzwoniąc pod numer 42 653 20 00. W każdym przypadkuuzgodniony zostanie dogodny termin odbioru sprzętu. Przy okazji odbioru dużego sprzętu zabierane są bezpłatnie także pozostałe elektrośmieci tj. małe AGD, sprzęt komputerowy, sprzęt audio-video, elektronarzędzia, zabawki elektryczne i elektroniczne.

PR

LA


prasa24h

Serwis prezentuje informacje wiadomości prasowe. Prezentowane informacje mogą zawierać treści sponsorowane, reklamowe. Zapraszamy do współpracy z naszym portalem prasowym.

0 Comments

No comments!

There are no comments yet, but you can be first to comment this article.

Leave reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *