Zostań tajnym foto-agentem i pomagaj innym

Już w najbliższy weekend Łodzianie zostaną zwerbowani do tajnej agencji detektywistycznej. 8 września w Łodzi portal ZwalczNudę.pl organizuje tematyczną grę miejską „Foto Agenci: Kryptonim Olympus”. Pieniądze zebrane podczas gry zostaną przekazane Fundacji dla Dzieci z Chorobami Nowotworowymi „Krwinka”.

Uczestnicy gry będą mogli poczuć się niczym agenci, rozwiązując detektywistyczne zagadki. Scenariusze gry owiane są tajemnicą aż do rozpoczęcia zabawy, by wszyscy mogli poczuć dreszczyk szpiegowskiej profesji.

Jak w każdej z organizowanych na terenie Polski gier, uczestnicy łódzkiej edycji przejdą szereg testów sprawnościowych i intelektualnych. W poprzednich grach w Warszawie, Gdańsku i Poznaniu były to: testy IQ, zjazd na linie połączony z rzutem kulą do celu, przeszkolenie ze sportów walki i samoobrony, pokonanie trasy na ściance wspinaczkowej, test prędkości podczas gry we frisbee, zadanie na zaufanie w grupie oraz zadania związane z fotografią (zdjęcie podwodne, zdjęcie szpiegowskie, fotografia studyjna). Każda edycja jest jednak wyjątkowa i dostarcza nowych wrażeń. Kolejne edycje gry odbędą się we Wrocławiu (22 września) i Krakowie (28 września). Udział w grze jest bezpłatny!

– Wszystkie gry miejskie mają swój z góry określony, wspólny scenariusz. Każde nowe miasto i każde nowe miejsce dostarczają jednak nowych wyzwań, przeszkód, nowych wrażeń i doświadczeń. W Łodzi uczestnicy gry wtopią się w filmowy klimat tego miejsca mówi Krystyna Radkowska z portalu ZwalczNudę.pl, organizatorka gry miejskiej.

ZOBACZ FILM Z WARSZAWSKIEJ EDYCJI GRY MIEJSKIEJ: http://www.youtube.com/watch?v=2OYwglajfn4&feature=youtu.be i http://www.youtube.com/watch?v=u0Mu5o_XVvs&feature=youtu.be

Seria fotograficznych gier miejskich zaprojektowana została jako połączenie konwencji gry z hobby wykonywania zdjęć. Zarejestrowane drużyny staną do konkurencji o zdobycie tytułu najlepszego foto-agenta, który musi sprawdzić się w różnych warunkach i sytuacjach fotograficznych. Dla uczestników przygotowana jest seria konkurencji, przeszkód i łamigłówek. Na każdym punkcie gry na adeptów czekać będą specjaliści Olympus oraz Wyższej Szkoły Sztuki i Projektowania, którzy poprowadzą krótkie szkolenia z wykorzystania aparatu w różnych warunkach. Dodatkowo każda z zarejestrowanych drużyn będzie musiała wybrać jedną osobę, której zostanie przekazany na czas gry aparat fotograficzny. Zadaniem tej osoby będzie zebranie materiału do najlepszego fotoreportażu z gry. Fotoreportaż ten stanie do konkursu o najlepszą serię zdjęć ze wszystkich edycji gier miejskich „Foto-agenci: Kryptonim Olympus”, w którym wygraną jest aparat Olympus TG-620. – Większość gier miejskich polega na bieganiu z wywieszonym językiem od punktu do punktu, czasem bez zastanowienia i przyjemności. Liczy się to, kto wygra, kto pierwszy wbiegnie na metę. Nasza gra jest przeznaczona dla osób aktywnych zarówno umysłowo, jak i fizycznie, oraz dociekliwych i przede wszystkim ceniących dobrą i ambitną zabawę. Stawiamy na edukację, współpracę oraz kreatywność. W naszych grach uczestniczą osoby w różnym wieku, rodziny z dziećmi, grupy przyjaciół, koledzy i koleżanki z pracy, prezesi firm, fotografowie, gimnazjaliści, studenci. Każdy, kto aktywnie próbuje zwalczyć nudę – komentuje Krystyna Radkowska.

Udział w grze miejskiej to nie tylko dobra zabawa, ale także dobry uczynek. Podczas gry uczestnicy będą mogli wrzucić do puszki symboliczną złotówkę i wesprzeć Fundację dla Dzieci z Chorobami Nowotworowymi „Krwinka”.

Rejestrować drużyny można pod adresem e-mail gra@zwalcznude.pl.Więcej informacji znaleźć można na stronie zwalcznude.pl/gry_olympus.html.

To nie wszystko. Najbardziej wytrwali uczestnicy gry będą mogli przenieść się do Klubu DOM na ul. Piotrkowskiej 138/140, gdzie odbędzie się druga edycja imprezy „Węgorz Bez Futra”. W tym roku zagrają: warszawska załoga Electrocapital czyli Chupax, Siapa Bum i Erreur, dj 8rolek oraz Elektryczny Węgorz. W tym roku Węgorz gra dla schroniska w Korabiewicach, które otacza opieką prawie 500 zwierzaków, ale jego istnienie jest zagrożone.

Foto Agenci: Kryptonim Olympus”

Start: 8 września, godz. 15.00

OFF Piotrkowska, Klub DOM,

ul. Piotrkowska 138/140

Organizatorzy: ZwalczNudę.pl, Olympus

***

ZwalczNude.pl to portal internetowy organizujący liczne gry miejskie na terenie największych polskich miast. Są one dedykowane osobom aktywnym, które lubią spędzać wolny czas poza domem. Portal pełni również funkcję wirtualnej platformy, za pośrednictwem której użytkownicy mogą dzielić się między sobą pomysłami na walkę z nudą.

prasa24h

Serwis prezentuje informacje wiadomości prasowe. Prezentowane informacje mogą zawierać treści sponsorowane, reklamowe. Zapraszamy do współpracy z naszym portalem prasowym.

0 Comments

No comments!

There are no comments yet, but you can be first to comment this article.

Leave reply

Only registered users can comment.