Osiedle Botanika – nowa inwestycja na mapie Poznania

Poznańskie Piątkowo to część miasta ciesząca się niesłabnącym zainteresowaniem osób poszukujących mieszkań. Kusi dogodnymi rozwiązaniami komunikacyjnymi, sąsiedztwem terenów zielonych i zapleczem w postaci licznych sklepów oraz centrów handlowych. Na mapie Piątkowa pojawi się niebawem nowa inwestycja – Osiedle Botanika.

UWI Inwestycje – poznański deweloper – wkrótce rozpocznie realizację swojego najnowszego projektu wielorodzinnego Osiedla Botanika – Planowana inwestycja zlokalizowana będzie w miejscu Piątkowa, które przez wiele lat było terenem niezagospodarowanym i zaniedbanym. Nowoczesne budynki mieszkalne, planowana infrastruktura osiedla i dodatkowe nasadzenia zieleni tchną w ten obszar nowe życie – mówi Daria Miszczyk, dyrektor sprzedaży UWI Inwestycje S.A. – Botanika to inwestycja, która składać się będzie w I etapie z dwóch budynków wielorodzinnych 4-6 kondygnacyjnych, posadowionych na wspólnej hali garażowej. Planowany czas ukończenia budowy to przełom lat 2014/2015 – dodaje. Deweloper już rozpoczął podpisywanie umów rezerwacyjnych z klientami.

W ofercie Osiedla Botanika znajdzie się duży wybór funkcjonalnych mieszkań o powierzchniach od 26 do 130 mkw. z możliwością łączenia w większe. Nowocześnie zaprojektowane lokale będą miały jasne kuchnie, a każde z mieszkań taras lub balkon. W przypadku lokali na parterze lokatorzy otrzymają przylegający do nich ogródek. Oferowane mieszania dostępne będą w cenie od 5820 zł brutto za mkw.

Projekt inwestycji przygotowany został przez znanego poznańskiego architekta i urbanistę – prof. Mariana Fikusa. Budynki swą formą nawiązywać będą do usytuowanej w sąsiedztwie zabudowy postmodernistycznej. Plan osiedla zakłada, że realizowane obiekty stanowić będą pierwszy etap większego założenia urbanistycznego, które powstanie w tym miejscu. Wjazd na teren Osiedla Botanika zaprojektowany został strony od ul. Księcia Mieszka I. Inwestor zapewni również pełną infrastrukturę osiedla ze starannie zagospodarowanym otoczeniem budynków, placem zabaw i – jak sugeruje nazwa – z dużą ilością zieleni. W niedalekim sąsiedztwie planowanego osiedla znajdują się tereny zielone Rezerwatów Żurawiniec i Meteoryt Morasko.

Na szczególną uwagę zasługuje lokalizacja planowanej inwestycji, której doskonałe skomunikowanie z centrum zapewni bliskość PST-ki. Infrastrukturę niezbędną do życia w miejskiej przestrzeni stanowić będą pobliskie sklepy, w tym galerie handlowe Plaza i Pestka.

To niejedyna piątkowska inwestycja dewelopera. W swojej ofercie UWI Inwestycje posiada również gotowe lokale w kompleksie mieszkaniowym Batory II, przekazanym do użytku pod koniec ubiegłego roku.

PR
AF

No votes yet.
Please wait...
prasa24h

Serwis prezentuje informacje wiadomości prasowe. Prezentowane informacje mogą zawierać treści sponsorowane, reklamowe. Zapraszamy do współpracy z naszym portalem prasowym.

0 Comments

No comments!

There are no comments yet, but you can be first to comment this article.

Leave reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *