Osiedle Botanika – nowa inwestycja na mapie Poznania

Poznańskie Piątkowo to część miasta ciesząca się niesłabnącym zainteresowaniem osób poszukujących mieszkań. Kusi dogodnymi rozwiązaniami komunikacyjnymi, sąsiedztwem terenów zielonych i zapleczem w postaci licznych sklepów oraz centrów handlowych. Na mapie Piątkowa pojawi się niebawem nowa inwestycja – Osiedle Botanika.

UWI Inwestycje – poznański deweloper – wkrótce rozpocznie realizację swojego najnowszego projektu wielorodzinnego Osiedla Botanika – Planowana inwestycja zlokalizowana będzie w miejscu Piątkowa, które przez wiele lat było terenem niezagospodarowanym i zaniedbanym. Nowoczesne budynki mieszkalne, planowana infrastruktura osiedla i dodatkowe nasadzenia zieleni tchną w ten obszar nowe życie – mówi Daria Miszczyk, dyrektor sprzedaży UWI Inwestycje S.A. – Botanika to inwestycja, która składać się będzie w I etapie z dwóch budynków wielorodzinnych 4-6 kondygnacyjnych, posadowionych na wspólnej hali garażowej. Planowany czas ukończenia budowy to przełom lat 2014/2015 – dodaje. Deweloper już rozpoczął podpisywanie umów rezerwacyjnych z klientami.

W ofercie Osiedla Botanika znajdzie się duży wybór funkcjonalnych mieszkań o powierzchniach od 26 do 130 mkw. z możliwością łączenia w większe. Nowocześnie zaprojektowane lokale będą miały jasne kuchnie, a każde z mieszkań taras lub balkon. W przypadku lokali na parterze lokatorzy otrzymają przylegający do nich ogródek. Oferowane mieszania dostępne będą w cenie od 5820 zł brutto za mkw.

Projekt inwestycji przygotowany został przez znanego poznańskiego architekta i urbanistę – prof. Mariana Fikusa. Budynki swą formą nawiązywać będą do usytuowanej w sąsiedztwie zabudowy postmodernistycznej. Plan osiedla zakłada, że realizowane obiekty stanowić będą pierwszy etap większego założenia urbanistycznego, które powstanie w tym miejscu. Wjazd na teren Osiedla Botanika zaprojektowany został strony od ul. Księcia Mieszka I. Inwestor zapewni również pełną infrastrukturę osiedla ze starannie zagospodarowanym otoczeniem budynków, placem zabaw i – jak sugeruje nazwa – z dużą ilością zieleni. W niedalekim sąsiedztwie planowanego osiedla znajdują się tereny zielone Rezerwatów Żurawiniec i Meteoryt Morasko.

Na szczególną uwagę zasługuje lokalizacja planowanej inwestycji, której doskonałe skomunikowanie z centrum zapewni bliskość PST-ki. Infrastrukturę niezbędną do życia w miejskiej przestrzeni stanowić będą pobliskie sklepy, w tym galerie handlowe Plaza i Pestka.

To niejedyna piątkowska inwestycja dewelopera. W swojej ofercie UWI Inwestycje posiada również gotowe lokale w kompleksie mieszkaniowym Batory II, przekazanym do użytku pod koniec ubiegłego roku.

PR
AF

prasa24h

Serwis prezentuje informacje wiadomości prasowe. Prezentowane informacje mogą zawierać treści sponsorowane, reklamowe. Zapraszamy do współpracy z naszym portalem prasowym.

0 Comments

No comments!

There are no comments yet, but you can be first to comment this article.

Leave reply

Only registered users can comment.