Meble Kulczyka i ekolampy idą pod młotek – Kompania Piwowarska znów gra z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy

Klasyczna, biznesowa elegancja czy awangarda w stylu eko? Dla fanów obu tych trendów w wyposażeniu wnętrz szykuje się wspaniała okazja – od początku stycznia kilka pięknych przedmiotów można licytować w szlachetnym celu. Kompania Piwowarska przekazała na aukcję meble Jana Kulczyka oraz ekologiczne lampy, po raz kolejny wspierając Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. Licytacje potrwają – odpowiednio – do 16 i 20 stycznia.

Udział Kompanii Piwowarskiej w Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy to już tradycja. W 2013 r. firma po raz trzeci przekazała na aukcję cenne przedmioty. W poprzednich edycjach licytowane były m.in. dzieła sztuki, zabytkowe meble oraz… motocykl żużlowca Tomasza Golloba. W tym roku KP znów postawiła na stylowe wyposażenie wnętrz, pod młotek pójdą bowiem meble Jana Kulczyka oraz designerskie, ekologiczne lampy.

W ubiegłym roku przekazaliśmy WOŚP elegancki komplet – stół włoski z krzesłem – stanowiący wyposażenie gabinetu Jana Kulczyka oraz 7 obrazów z cyklu „Toskania”. Przedmioty te cieszyły się dużym zainteresowaniem i dzięki temu udało nam się zebrać sporą sumę pieniędzy. W tym roku chcielibyśmy zakończyć licytację na podobnym poziomie, by pomóc w zakupie sprzętu medycznego ratującego życie dzieci i wspomagającego opiekę medyczną seniorów – mówi Wojciech Mrugalski, kierownik ds. komunikacji w Kompanii Piwowarskiej.

Być jak Jan Kulczyk

W tym roku można wylicytować dwie sztuki mebli, które zdobiły wnętrze gabinetu Jana Kulczyka w czasach, kiedy był Przewodniczącym Rady Nadzorczej Kompanii Piwowarskiej. Dzięki tym przedmiotom będzie można poczuć się jak jeden z najbogatszych Polaków, dlatego warto zainwestować w nie swoje fundusze, szczególnie że pieniądze zostaną przekazane na szczytny cel.

Do wylicytowania jest szafa o strzelistym kształcie ostrosłupa zbudowana ze szlachetnego drewna i szkła oraz niski drewniany stolik, idealny do kawy i herbaty. W komplecie ze stolikiem znajduje się również taca z oryginalnymi uchwytami. Meble te były świadkami wielu ważnych spotkań biznesowych – a już teraz można odtworzyć ich atmosferę we własnym domu lub biurze!

Szczegóły aukcji można znaleźć tutaj:

http://aukcje.wosp.org.pl/niezwykla-szafa-z-gabinetu-jana-kulczyka-i702745

http://aukcje.wosp.org.pl/ekskluzywny-stolik-z-taca-z-gabinetu-jana-kulczyka-i702651

Ekologicznie znaczy modnie

Ponieważ w Kompanii Piwowarskiej tradycja idzie w parze z nowoczesnością, na tegoroczną aukcję WOŚP zostały przekazane również bardziej awangardowe obiekty. Są to designerskie, a do tego ekologiczne lampy autorstwa rzeźbiarki Moniki Szepner i projektanta Andrzeja Golca, wykonane z surowców wtórnych – kapsli i puszek po piwach KP. Ekolampy doskonale wpisują się w ideę recyklingu, udowadniając, że z odpadów można zrobić piękne i przydatne przedmioty.

Licytujący mają do wyboru dwie lampy. Pierwsza ma klasyczną formę abażuru zbudowanego z puszek po piwie marki Redd’s. Druga została wykonana w formie otwartej kuli uzupełnionej żarówką o średnicy blisko 20 cm, która kieruje dużą ilość światła na sufit i miękkie wiązki na ściany i podłogę. Abażur tworzy gęsta struktura pociętych w tasiemki puszek, połączonych ciasno ze sobą, co – oprócz miłego rozproszonego światła – daje również wrażenie miękkości.

Więcej informacji na temat aukcji znajduje się pod linkami:

http://aukcje.wosp.org.pl/unikalna-piwna-eko-lampa-od-kompanii-piwowarskiej-i698361

http://aukcje.wosp.org.pl/niezwykla-piwna-eko-lampa-od-kompanii-piwowarskiej-i698417

PR

LA

No votes yet.
Please wait...
prasa24h

Serwis prezentuje informacje wiadomości prasowe. Prezentowane informacje mogą zawierać treści sponsorowane, reklamowe. Zapraszamy do współpracy z naszym portalem prasowym.

0 Comments

No comments!

There are no comments yet, but you can be first to comment this article.

Leave reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *