Klancyk z Agnieszką Drotkiewicz Felietony improwizowane

Klancyk z Agnieszką Drotkiewicz Felietony improwizowane, 30 listopada, godz. 19.00, Klub Komediowy Chłodna

„W jednym ze swoich programów Nigella Lawson obgryza ołówek przed  swoim Macintoshem, mówiąc, że kiedy ma deadline WSZYSTKO wydaje jej  się atrakcyjniejsze niż skończenie swojej pracy, WSZYSTKO – nawet prasowanie. Na szczęście – dodaje – sytuacja nie jest aż tak drastyczna, mam usprawiedliwienie dla swojej dystrakcji – muszę ugotować sobie obiad. Gotuje więc azjatycki bulion, który ma jej dodać animuszu i energii do pracy („tym bardziej, że można go jeść pracując”). Siada przed komputerem z miską rosołu, a kiedy go zje – wstaje i mówi: „prasowanie to nie taki zły pomysł.” Jedna z takich historii, autorstwa Agnieszki Drotkiewicz, zainspiruje Teatr Improwizowany Klancyk do tworzenia wyjątkowych historii.

Punktem wyjścia dla spektaklu będą tematy tak różnorodne jak cytowana wyżej opowieść o Nigelli Lawson, writer’s block, Houellebecq, obrazy Turnera, czy prawo do pieczenia ciastek, poruszane w felietonach pisanych do Wysokich Obcasów. Co powstanie z połączenia talentu pisarskiego Agnieszki Drotkiewicz i nieograniczonej niczym wyobraźni członków Teatru Improwizowanego Klancyk, jak zawsze, nie wiadomo. Wiemy jedynie i aż tyle, że będzie zabawnie, twórczo i inspirująco. Zapraszamy Was na wyjątkowy spektakl i wieczór, który na pewno już się nie powtórzy.

Miejsce: Klub Komediowy Chłodna, Chłodna 25, Warszawa

Bilety: 25/15 zł

Rezerwacja biletów:komedia@chlodna25.pl lub tel. 601610085

Facebook: http://www.facebook.com/Klaaancyk


Agnieszka Drotkiewicz – autorka powieści „Paris London Dachau”, „Dla mnie to samo” i „Teraz”. Opublikowała także trzy zbiory rozmów: dwa wspólnie z Anną Dziewit („Głośniej! Rozmowy z pisarkami” oraz „Teoria trutnia i inne”) a sama – zbiór rozmów „Jeszcze dzisiaj nie usiadłam”. W sezonie 2009/2010 była kuratorką cyklu spotkań literackich „Daleko od Wichrowych Wzgórz” w Teatrze Dramatycznym w Warszawie. Redaktorka książki podsumowującej te spotkania – „Daleko od Wichrowych Wzgórz” oraz dramatu pod tym samym tytułem wystawionego w Teatrze Dramatycznym w reżyserii Marcina Libera.

Teatr improwizowany Klancyk jest prekursorem warszawskiej teatralnej formy, polegającej na zespołowym budowaniu spektakli bez scenariusza, na bazie sugestii publiczności. Improwizacja przyjmuje różne formy – od spektakli skeczowych po długie dramatyczne przedstawienia. Cechą wspólną jest współpraca przynajmniej dwóch aktorów oraz tworzenie fabuły na bieżąco. Ten rodzaj teatralnego jazzu jest popularny na całym świecie, a w Polsce stanowił pierwszy objaw nowej kultury klubowego performance’u, który zapoczątkował Klancyk. Przejawia się w występach grup impro, warsztatach i dżemach improwizacji. Jest bezpośredni, opierający się na kontakcie z publicznością, rozładowujący i śmieszny.

 PR

LA

No votes yet.
Please wait...
prasa24h

Serwis prezentuje informacje wiadomości prasowe. Prezentowane informacje mogą zawierać treści sponsorowane, reklamowe. Zapraszamy do współpracy z naszym portalem prasowym.

0 Comments

No comments!

There are no comments yet, but you can be first to comment this article.

Leave reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *