Longplay Warszawa odsłona III: Warszawa dla mieszkańców

Longplay Warszawa odsłona III: Warszawa dla mieszkańców 1 grudnia (sobota), godz. 21.00 2 grudnia (niedziela), godz. 21.00

Longplay” to długa forma improwizowana, w której sceny inspirowane są krótkimi monologami i tekstami, tym razem opowieściami o stolicy autorstwa jej mieszkańców.

Ostatnie, grudniowe spektakle „Longplay Warszawa” będą poświęcone stolicy widzianej oczami jej mieszkańców. Po spektaklach inspirowanych Warszawą w piosence i literaturze, przyszedł czas, aby przemówili Warszawiacy i przyjezdni. Klancyk zapyta widzów o alternatywne wobec turystycznych folderów symbole ich miasta i codziennego życia w stolicy. Ich skojarzenia krążące wokół budowy II linii metra, hal KDT, Dworca Centralnego, parków i klubów zawarte zostaną w improwizowanych felietonach, które staną się sugestią do tego, co ostatecznie wydarzy się na scenie. Po raz trzeci powstanie całkiem nowe wcielenie jednego z najpopularniejszych spektakli z repertuaru Teatru Klancyk.


***
 
Organizator: Stowarzyszenie “Windą w bok”
Projekt współfinansuje: m. st. Warszawa

Miejsce: Klub Komediowy Chłodna, Chłodna 25, Warszawa

Bilety: 15 zł (ech, te dotowane projekty)

Rezerwacja biletów:komedia@chlodna25.pl lub tel. 601610085

Facebook: http://www.facebook.com/Klaaancyk

Teatr improwizowany Klancyk jest prekursorem warszawskiej teatralnej formy, polegającej na zespołowym budowaniu spektakli bez scenariusza, na bazie sugestii publiczności. Improwizacja przyjmuje różne formy – od spektakli skeczowych po długie dramatyczne przedstawienia.

Cechą wspólną jest współpraca przynajmniej dwóch aktorów oraz tworzenie fabuły na bieżąco. Ten rodzaj teatralnego jazzu jest popularny na całym świecie, a w Polsce stanowił pierwszy objaw nowej kultury klubowego performance’u, który zapoczątkował Klancyk. Przejawia się w występach grup impro, warsztatach i dżemach improwizacji. Jest bezpośredni, opierający się na kontakcie z publicznością, rozładowujący i śmieszny.

Agnieszka Drotkiewicz w „Wysokich Obcasach” napisała „Klancyk to polska Mała Brytania”. I tego się trzymajmy!

Więcej na: http://www.klancyk.art.pl/

PR

LA

No votes yet.
Please wait...
prasa24h

Serwis prezentuje informacje wiadomości prasowe. Prezentowane informacje mogą zawierać treści sponsorowane, reklamowe. Zapraszamy do współpracy z naszym portalem prasowym.

0 Comments

No comments!

There are no comments yet, but you can be first to comment this article.

Leave reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *