Świąteczna akcja dobroczynna w Kamionkach

Zbliżający się czas Bożego Narodzenia sprawia, że nasze serca bardziej otwierają się na potrzeby innych ludzi. Z tego względu w okresie przedświątecznym ma miejsce wiele akcji dobroczynnych. Łączy je jeden wspólny cel, wsparcie słabszych i potrzebujących, by ich Święta mogły być radosne.

Tylko z pomocą silnych można dopomóc słabym. Te słowa Bertolda Brechta przyświecają zbiórce świątecznych darów, która odbędzie się 28. i 29. listopada w Galerii Mini w Kamionkach. – To nie jest pierwsza taka zbiórka w Kamionkach, ale w tym roku nawiązałam współpracę z nowopowstałą galerią. W okolicznych miejscowościach mamy sporo rodzin w trudnych sytuacjach życiowych, którym z różnych powodów się nie układa. Średnio rokrocznie przygotowujemy ok. 30 paczek – mówi Małgorzata Walkowiak, sołtys Kamionek. – Część rodzin potrzebuje tylko chwilowej pomocy i z czasem radzą sobie same, ale w ich miejsce pojawiają się kolejne potrzebujące osoby. Pomagamy im stanąć na nogi – dodaje Małgorzata Walkowiak. Często w trudnej sytuacji są rodziny wielodzietne albo takie, w których zarobki są głodowe. Tam bieda popycha biedę.

Organizatorzy akcji wspierają również osoby starsze i takie, które same prowadzą gospodarstwo domowe, starając się przy tym dotrzeć wszędzie tam, gdzie ta pomoc jest potrzebna. W ramach prowadzonej akcji zbierane są produkty żywnościowe z długim terminem przydatności do spożycia: mąka, makaron, cukier, olej, konserwy – wszystko to, co przydatne jest w przygotowaniu Świąt. Ponadto organizatorzy zwracają się o przynoszenie środków czystości oraz ubrań nowych bądź używanych. Ważne jednak, by odzież była niezniszczona. Wszystkie słodycze i zabawki, które trafią do kosza podczas zbiórki przeznaczone zostaną na paczki dla najmłodszych.

Akcja odbywać się będzie na terenie Galerii Mini w Kamionkach przy ul. Poznańskiej 150. Dary można przynosić 28. i 29. listopada w godzinach 11-19. Zebrane artykuły zostaną rozdysponowane pomiędzy potrzebujących i dostarczone im przed Świętami. Patronat nad zbiórką objęły lokalne media –  Kórniczanin i portal naszborowiec.pl

PR
KJ

No votes yet.
Please wait...
prasa24h

Serwis prezentuje informacje wiadomości prasowe. Prezentowane informacje mogą zawierać treści sponsorowane, reklamowe. Zapraszamy do współpracy z naszym portalem prasowym.

0 Comments

No comments!

There are no comments yet, but you can be first to comment this article.

Leave reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *