Płock – 11 dni w korkach

Korki to ostatnia rzecz o jakiej marzą kierowcy spieszący się do pracy. Zatłoczone ulice kosztują dużo nerwów i zabierają czas, którego w dzisiejszych czasach każdemu brakuje. Specjaliści z serwisu Korkowo.pl zbadali, ile czasu spędzają rocznie w korkach mieszkańcy Płocka.

Badaniu poddano ulice położone w pobliżu centrum, często uczęszczane przez kierowców w drodze do pracy. Pod uwagę brano ilość czasu, jaką spędza się na nich w godzinach porannego i popołudniowego szczytu. Wniosek? Przeciętny kierowca z Płocka stoi w korkach prawie 11 dni w skali całego roku (255 godzin). Oznacza to, że każdego miesiąca zmotoryzowani pracownicy spędzają niecały dzień siedząc za kółkiem.

Specjaliści z serwisu Korkowo.pl zbadali także średnie prędkości osiągane przez kierowców na czterech ulicach położonych w centrum Płocka. W najlepszej sytuacji są ci, którzy do pracy zmierzają al. Piłsudskiego, bądź ulicą Bielską. Ich średnie prędkości oscylują między 35 a 39 km/h. W cierpliwość powinni uzbroić się kierowcy przejeżdżający przez al. Jachowicza i al. Kilińskiego – średnie prędkości osiągane na tych odcinkach wynoszą między 27 a 29 km/h.

Tabela1


Nazwa
alei/ulicy


Średnia
prędkość w godzinach szczytu
(7-9
oraz15-17)

Jachowicza

29 km/h

Bielska

35 km/h

Piłsudskiego

39 km/h

Kilińskiego

27 km/h

Źródło:Korkowo.pl

Dane o sytuacji drogowej zostały opracowane przez serwis Korkowo.pl, który prezentuje aktualne informacje o korkach na polskich drogach. Analizie poddano dane z urządzeń GPS umieszczonych w pojazdach poruszających się po ulicach Płocka w godzinach od 06:00 do 22:00. Badaniu poddano drogi dojazdowe do centrum Płocka (al. Jachowicza,ul. Bielska (zmierzono odcinek położony bliżej centrum miasta),al. Piłsudskiego, al. Kilińskiego).

PR

AF

No votes yet.
Please wait...
prasa24h

Serwis prezentuje informacje wiadomości prasowe. Prezentowane informacje mogą zawierać treści sponsorowane, reklamowe. Zapraszamy do współpracy z naszym portalem prasowym.

0 Comments

No comments!

There are no comments yet, but you can be first to comment this article.

Leave reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *