Tydzień w korku. Olsztyn

Specjaliści z serwisu Korkowo.pl zbadali ile godzin w skali roku spędzają w korkach mieszkańcy Olsztyna. Jak się okazało jest to ok. 166 godzin, co daje prawie tydzień stania w korkach. Przeciętny kierowca poruszający się po centrum Olsztyna spędza co miesiąc za kółkiem prawie 14 godzin.

Analizie poddano trasy dojazdowe do centrum Olsztyna w godzinach porannego i popołudniowego szczytu. Kierowcy, którzy poruszają się nimi w drodze do pracy, rocznie spędzają za kółkiem niecałe 7 dni. Na tle dotychczas zbadanych miast Olsztyn (Łódź, Toruń, Wrocław ok. 13 dni, Szczecin 9 dni) nie wypada wcale najgorzej.

Specjaliści z serwisu Korkowo.pl zbadali także średnie prędkości jakie osiągali kierowcy w godzinach szczytu na czterech, często uczęszczanych ulicach Olsztyna. W najgorszej sytuacji są kierowcy, którzy do pracy podróżują ulicą Kościuszki. Ich średnia prędkość oscyluje wokół 26 km/h. Trochę szybciej, bo z szybkością 32 km/h poruszają się samochody przemierzające ul. Wyszyńskiego. Zarówno na Alei Obrońców Tobruku jak i ulicy Artyleryjskiej średnia prędkość pojazdów wynosi około 43 km/h.

Tabela1


Nazwa
alei/ulicy


Średnia
prędkość w godzinach szczytu
(7-9
oraz15-17)

Kościuszki

26km/h

Wyszyńskiego

32 km/h

Obrońców Tobruku

42 km/h

Artyleryjska

43 km/h

Źródło:Korkowo.pl

Dane o sytuacji drogowej zostały opracowane przez serwis Korkowo.pl, który prezentuje aktualne informacje o korkach na polskich drogach. Analizie poddano dane z urządzeń GPS umieszczonych w pojazdach poruszających się po ulicach Olsztyna w godzinach od 06:00 do 22:00. Badaniu poddano drogi dojazdowe do centrum Olsztyna (ul Kościuszki, ul. Wyszyńskiego, al. Obrońców Tobruku, ul Artyleryjską).

 PR

prasa24h

Serwis prezentuje informacje wiadomości prasowe. Prezentowane informacje mogą zawierać treści sponsorowane, reklamowe. Zapraszamy do współpracy z naszym portalem prasowym.

0 Comments

No comments!

There are no comments yet, but you can be first to comment this article.

Leave reply

Only registered users can comment.