Lublin pojedzie w góry

Jeśli wierzyć wytrawnym górskim podróżnikom, to góry zachwycają swym pięknem także na jesieni. Pogoda na ogół jest sprzyjająca. Warto zatem wykorzystać ostatnie, słoneczne dni na małą wycieczkę. Specjaliści z serwisu Korkowo.pl zbadali, ile czasu zajmie mieszkańcom Lublina dojazd w polskie góry.

Analizie poddano trasy do czterech miejscowości wypoczynkowych położonych zarówno w Sudetach jak i Karpatach. Najdłużej, bo prawie 9 i pół godziny w trasie spędzą kierowcy zmierzający do Świeradowa Zdroju. Nieco krócej, czyli 9 godzin zajmie podróż do Karpacza. Trasa do Zakopanego oznacza ponad 6 i pół godziny spędzone za kółkiem. Najkrócej trwa przejazd do Krynicy Zdroju; średnio zajmuje on ok. 6 godzin.

Specjaliści z serwisu Korkowo.pl zbadali także średnie prędkości osiągane na omawianych trasach. Największą prędkość na drodze osiągają turyści zmierzający do Karpacza i Świeradowa Zdroju – średnio jest to 60km/h. Do Zakopanego jedzie się ze średnią szybkością ok.53km/h. Najwolniej poruszają się kierowcy na trasie Lublin – Krynica Zdój. Średnia prędkość oscyluje wokół 47km/h.

Tabela1. Średni czas przejazdu do poszczególnych miejscowości


Miasto

Średni czas dojazdu z Lublina


Długość
trasy

Średnia prędkość

Świeradów Zdrój

9h27min

564km

59 km/h

Krynica Zdój

6 h

281 km

47 km/h

Zakopane

6 h 35 min

347 km

53 km/h

Karpacz

9 h

540 km

60 km/h

Źródło:Korkowo.pl

Dane o sytuacji drogowej zostały opracowane przez serwis Korkowo.pl, który prezentuje aktualne informacje o korkach na polskich drogach. Analizie poddano dane GPS z urządzeń Yanosik umieszczonych w pojazdach poruszających się w godzinach od 06:00 do 22:00 w okresie 30.09.2012-01.10.2012.

PR

No votes yet.
Please wait...
prasa24h

Serwis prezentuje informacje wiadomości prasowe. Prezentowane informacje mogą zawierać treści sponsorowane, reklamowe. Zapraszamy do współpracy z naszym portalem prasowym.

0 Comments

No comments!

There are no comments yet, but you can be first to comment this article.

Leave reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *