Wakacyjne podróże przez Polskę – Września

Już tylko kilkanaście dni pozostało nam do końca wakacji. To najwyższy czas na letni wyjazd. Specjaliści z serwisu Korkowo.pl zbadali, ile czasu spędzą za kółkiem mieszkańcy Wrześni, którzy dopiero szykują się na urlop. Analizie poddano trasy do czterech lubianych przez turystów miejscowości wypoczynkowych. Najszybciej na miejsce dotrą, ci którzy liczą na kąpiel w Bałtyku. Dojazd do Gdyni trwa ok. 4 godziny. Trochę dłużej, bo 4 godziny i 21 minut spędzą za kółkiem podróżujący do Karpacza. Wielbiciele Mazur na dotarcie do Mrągowa powinni zarezerwować sobie ok. 6 godzin i 12 minut. Cierpliwość przyda się tym, którzy podróżują do Zakopanego – czeka ich jazda trwająca ok. 8 godzin i 19 minut.

Tabela 1. Średni czas przejazdu na trasie z Wrześni

Miasto

Średni czas dojazdu z Wrześni

Gdynia

4 h 2 min

Karpacz

4 h 21 min

Mrągowo

6 h 12 min

Zakopane

8h 19 min

Źródło: Korkowo.pl

Specjaliści z serwisu Korkowo.pl zbadali także średnie prędkości na omawianych trasach. Najszybciej, bo z prędkością 73 km/h jedzie się na trasie Września-Gdynia. Do Karpacza i Mrągowa kierowcy zmierzają z szybkością wynosząca 58 – 59 km/h. Samochody najwolniej poruszają się na trasie do Krakowa – ich średnia prędkość oscyluje wokół 53 km/h.

Tabela 2. Średnia prędkość na trasie z Wrześni

Miasto

Średnia prędkość

Gdynia

73 km/h

Karpacz

58 km/h

Mrągowo

57 km/h

Zakopane

53 km/h

Źródło: Korkowo.pl

Dane o sytuacji drogowej zostały opracowane przez serwis Korkowo.pl, który prezentuje aktualne informacje okorkach na polskich drogach. Analizie poddano dane GPS z urządzeń Yanosik umieszczonych w pojazdach poruszających się w godzinach od 06:00 do 22:00 w okresie 15.08.2012-16.08.2012.

PR

No votes yet.
Please wait...
prasa24h

Serwis prezentuje informacje wiadomości prasowe. Prezentowane informacje mogą zawierać treści sponsorowane, reklamowe. Zapraszamy do współpracy z naszym portalem prasowym.

0 Comments

No comments!

There are no comments yet, but you can be first to comment this article.

Leave reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *