Jak leczyć reumatoidalne zapalenie stawów? – poradnik dla chorych

To co zwykle nazywamy reumatyzmem, naprawdę jest co najmniej stoma różnymi chorobami. Kojarzymy je z ludźmi w podeszłym wieku, tymczasem schorzenia dotykają ludzi młodych. Zapalenie stawów nie jest pojedynczą chorobą, ale przyczyny jego mogą być różne. Reumatoidalne zapalenie stawów oznacza ciągły ból, zniekształcenia a niewłaściwie zdiagnozowany i leczony  przez całe lata postępującą utratę czynności stawów. Chociaż jest ono najbardziej widoczne w obrębie stawów może zająć niemal całą część ciała. Jak leczyć reumatoidalne zapalenia stawów (RZS)? Czy jest jakaś rewelacyjna metoda, która pomoże chorym normalnie funkcjonować?

Niedawno na rynku pojawiła się książka lekarza reumatologa Jarosława Niebrzydowskiego, specjalizującego się w chorobach układu kostno-stawowego już ponad 30 lat. Swoją książkę „Jak leczyć reumatoidalne zapalenie stawów? Poradnik dla chorych.” Napisał z myślą o jak sam pisze

„chorych, ale może także być użyteczny dla ich rodzin i opiekunów oraz wszystkich interesujących się tą chorobą. Ma pomóc w zrozumieniu choroby, sposobów i zasad leczenia oraz możliwych opcji.”

Reumatologia BEZ TAJEMNIC

Ta strona powstała aby każdy, kto ma reumatoidalne zapalenie stawów, mógł poznać przyczyny wywołujące tę chorobę oraz różne metody prowadzące do jej wyleczenia.

http://doktorjarek.pl/

Większość chorych w Polsce ma bardzo słabe rozeznanie w celach i zasadach leczenia zapalenia stawów.” piesze autor. Dlatego też postanowił napisać poradnik, który ułatwi chorym zmagać się z chorobą. W tej chorobie przewlekły proces zapalny jest czynnikiem uszkadzającym stawy. Jest to choroba zaliczana do grupy chorób autoimmunologicznych, pojawia się u osób z predyspozycją genetyczną, częściej u kobiet aniżeli u mężczyzn. Zapalenia stawów często prowadzą do zniekształceń i uszkodzeń,  ograniczenia ich ruchomości i zmniejszenia sprawności fizycznej chorego.

„Każdy chory musi wiedzieć, kiedy i jakie badania kontrolne powinien wykonywać oraz znać objawy uboczne, które mogą wystąpić po leku, który przyjmuje. Jest to bardzo istotne ze względu na konieczność długotrwałego leczenia.”– czytamy w książce Niebrzydowskiego. Zainteresowanych nowymi metodami leczenia reumatoidalnego zapalenia stawów i postępowaniu w chorobie, która dotyka już coraz więcej osób odsyłam do książki, która ukazała się w formie ebooka. Już teraz poznaj jak można pokonać tą ciężką chorobę

 

zobacz na stronie – Jak leczyć reumatoidalne zapalenie stawów

Książka dostępna w następujących księgarniach internetowych:

.

 

No votes yet.
Please wait...
Ebooki123

Księgarnia internetowa z e-bookami http://www.ebooki123.pl

2 komentarze

 1. Avatar
  Gaga2 Sierpień 25, 2012

  Poradnik pt. Jak leczyć reumatoidalne zapalenie stawów. Wyjaśnia zawiłości leczenia i w prosty sposób tłumaczy co i dlaczego oraz jak należy prawidłowo leczyć w tej chorobie. Z danych statystycznych wynika, że większość chorych w Polsce nie leczy się wcale lub leczy nieprawidłowo. Autor wyjaśnia, że przyjmowanie leków przeciwbólowych zwanych niesterydowymi lekami przeciwzapalnymi wcale nie leczy tej choroby tylko chwilowo łagodzi bóle, podobnie jak przyjmowanie sterydów. Leki te poza chwilową ulgą nie mogą pomóc osobom cierpiącym z powodu zapalenia stawów. Na dodatek powodują dużo efektów ubocznych. Dzięki tej lekturze dowiesz się co robi twój lekarz dobrze lub źle. Czy masz nadal tam się leczyć czy też zmienić lekarza. Bo jak pisze dr Niebrzydowski wmówienie chorym, że choroba jest nieuleczalna powoduje, że nie szukają oni innych rozwiązań i metod leczenia. Dla większości lekarzy też jest wygodniej zapisywać leki przeciwbólowe i sterydy, a leki leczące w małych dawkach i nic nie zmieniać mimo braku efektów. Wystarczy powiedzieć: boli i będzie boleć. Gdy tymczasem większość chorych można wyleczyć. Poradnik daje nadzieję chorym. Niektórzy sami mogą skorygować swoje leczenie zmieniając dawkę leku lub zmuszając lekarza do dopisania drugiego leku leczącego. Poradnik ten w przeciwieństwie do wszelkich innych publikacji dostępnych w Polsce opisuje aktualnie stosowane metody leczenia oparte na najnowszych wynikach badań naukowych. Autor przez kilka lat pracował w Wielkiej Brytanii i przekazuje najbardziej aktualną wiedzę odnośnie leczenia RZS. Powodzenia w lekturze i walce z chorobą.

  No votes yet.
  Please wait...
  Reply
 2. Avatar
  Wanda Kwiecień 09, 2013

  Naprawde fajny poradnik. Duzo sie dowiedzialam po tej lekturze. Bardzo mi pomógl w leczeniu. Dopiero teraz wiem co i jak mnie leczy,a które leki bralam niepotrzebnie. Polecam wszystkim chorym na zapalenie stawów. Najpierw mialam go w wersji elektronicznej, a teraz kupilam jeszcze papierowa bo warto czytac wiele razy i wracac do niego. Jest tak duzo waznych wiadomosci, ze od razu nie da sie wszystkiego zapamietac. Na pewno jest bardzo pomocny. Myslalam, ze po latach choroby wiem wszystko ale okazalo sie, ze jest duzo nowych rzeczy,a i lekarze w Polsce sami nie wszystko wiedza. Polecam 🙂

  No votes yet.
  Please wait...
  Reply

Leave reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *