Laserowa korekcja wzroku – co musisz wiedzieć przed zabiegiem?

Masz dość okularów i soczewek kontaktowych? Nie dziwi nas to. Te pierwsze są niewygodne, a drugie nie zawsze toleruje Twoje oko. Jest jednak jeszcze trzecia alternatywa – laserowa korekcja wzroku. Jeśli chcesz się na nią zdecydować, koniecznie przeczytaj.

Dla kogo jest laserowa korekcja wzroku?

W naszym kraju wady wzroku ma połowa mieszkańców. Niestety, nie jest to pozytywna wiadomość. Pewnie wiele słyszałeś, że musisz nosić okulary lub soczewki kontaktowe (ostatnie zwłaszcza podczas uprawiania sportu). Przyznaj, to niewygodne i dość kosztowne.

Z pomocą przychodzi laserowa korekcja wzroku, która nie koryguje wady, ale całkowicie ją usuwa. Do zabiegu najprawdopodobniej skieruje Cię okulista o specjalności chirurgia refrakcyjna.

Musisz wiedzieć, że istnieją pewne ograniczenia, jeśli chodzi o laserową korekcję wady wzroku. Zabiegu nie można przeprowadzić u osoby poniżej 20 roku życia. Pacjent, który decyduje się na laserową korekcję, musi mieć ustabilizowaną wadę wzroku. Jeśli nie weźmiesz tego pod uwagę, może ona nie przynieść spodziewanych rezultatów. Do innych przeciwwskazań zaliczymy, zaćmę, mocne pogorszenie się stanu wzroku w ciągu ostatniego roku, zapalne schorzenia oczu i zaburzenia siatkówki.

Laserowa korekcja wzroku nie jest dla Ciebie, jeśli masz rozrusznik serca, zmagasz się z chorobami autoimmunologicznymi albo jesteś kobietą w ciąży. W okresie karmienia piersią również nie wykonuje się zabiegu.

Jak wygląda kwalifikacja do zabiegu laserowej korekcji wzroku?

Abyś mógł przejść zabieg laserowej korekcji wzroku, powinieneś się do niego zakwalifikować. Lekarz najpierw przeprowadzi badanie podmiotowe, czyli wywiad i badanie przedmiotowe (diagnostyczne).

Jeśli nosisz soczewki kontaktowe, przed badaniem kwalifikacyjnym musisz zrezygnować z ich używania na kilka tygodni wcześniej. W przypadku soczewek torycznych są to 3 tygodnie, a w przypadku soczewek twardych nawet 4. Na dwie doby przed zabiegiem nie wolno Ci używać kosmetyków kolorowych, ale także kremów do twarzy. Oczywiście nie możesz też spożywać alkoholu.

Laserowa korekcja wzroku – jak przebiega?

Zazwyczaj laserową korekcję wzroku wykonuje się przy użyciu lasera ekscimerowego lub femtosekundowego. Nie musisz obawiać się narkozy, zabieg wykonuje się w znieczuleniu miejscowym. Lekarz poda Ci do oka specjalne krople.

Podczas laserowej korekcji wzroku będziesz znajdować się w pozycji leżącej, a Twoja głowa będzie zabezpieczona przed ruchami na specjalnej podkładce. Będziesz musiał także przyzwyczaić się do rozwórki chroniącej powieki przed mruganiem.

Stosowane obecnie lasery są bezpieczne i posiadają funkcje śledzenia ruchów gałki ocznej. Dzięki temu działają tylko w miejscu, które zostało wcześniej zaplanowane.

Cały zabieg trwa kilkanaście minut, natomiast użycie lasera kilkanaście sekund.

Dlaczego laserowa korekcja wzroku to dobry wybór?

Większość pacjentów po laserowej korekcji wzroku odnotowuje natychmiastową poprawę, jeśli chodzi o jakość widzenia. Zaraz po zabiegu powraca ostrość wzroku. Rekonwalescencja jest natomiast szybka i nie wymaga wiele zachodu. Wystarczy pamiętać, aby przez 2 tygodnie po laserowej korekcji wzroku nie nakładać makijażu, a przez pierwsze 2 miesiące nie kąpać się w morzu i basenie. Oczywiście w pierwszych dniach po zabiegu unikać wysiłku fizycznego i nie przemęczać oczu. Najlepiej zrezygnować z pracy przy komputerze.

W wyniku laserowej korekcji wzroku może nastąpić całkowita lub częściowa poprawa wzroku. Naturalnie, zależy to od stopnia zaawansowania wady.

Jeśli dysponujesz odpowiednimi funduszami i zakwalifikujesz się do laserowej korekcji wzroku, nie zastanawiaj się, tylko poddaj się zabiegowi. Na pewno warto zadbać o swoje oczy i wreszcie przywrócić im zdrowie i ostrość widzenia.

Odwiedź naszą stronę – https://medicare.med.pl/laserowa-korekcja-wzroku/

No votes yet.
Please wait...
prasa24h

Serwis prezentuje informacje wiadomości prasowe. Prezentowane informacje mogą zawierać treści sponsorowane, reklamowe. Zapraszamy do współpracy z naszym portalem prasowym.

0 Comments

No comments!

There are no comments yet, but you can be first to comment this article.

Leave reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *