Odtrucie alkoholowe w Katowicach – na czym polega?

Odtrucie alkoholowe w Katowicach  jest ważnym elementem terapii. Dzięki niemu znacznie łatwiej będzie nam doprowadzić organizm do równowagi oraz sprawić, że staniemy się o wiele silniejsi po cugu alkoholowym. Odtruwanie alkoholowe pozwoli również na skuteczne rozpoczęcie terapii z psychologiem, ale również spotkania grupowe.

Na czym polega odtruwanie alkoholowe?

Odtrucie alkoholowe jest zabiegiem, który polega na podawaniu dożylnie ważnych składników odżywczych. Są nimi sól fizjologiczna oraz glukoza. Dzięki nim organizm jest znacznie mocniejszy, a także uzupełniane są bardzo istotne dla nas mikroelementy. Zabieg jest przeprowadzany w kontrolowanych warunkach, z pomocą pielęgniarza, który pomaga podczas podawania kroplówek, ale również monitoruje cały czas stan zdrowia osoby poddanej zabiegowi. To bardzo ważne, ponieważ przy zatruciu alkoholowym może dojść do sytuacji, kiedy pacjent poczuje się źle, będzie miał silny ból głowy lub wymioty. Wtedy często podawane są również środki uspokajające oraz przeciwbólowe. Przy lekkim zatruciu alkoholowym nie jest to konieczne. Podawane kroplówki są swoimi dawkami dopasowane zarówno do wagi i wzrostu pacjenta, ale również ilości alkoholu jaką wypił wcześniej. Kroplówka z solą fizjologiczną ma na celu wyrównanie poziomu elektrolitów w organizmie. Sprawi to, że zmniejszą się nieprzyjemne objawy, takie jak zawroty głowy, czy ból głowy oraz drżenie mięśni. Pozwoli to na lepsze samopoczucie, ale również znacznie ułatwia pozbycie się nadmiaru toksyn z organizmu. Glukoza z kolei wyrównuje poziom cukru we krwi, przez co będzie możliwe utrzymanie jego poziomu w prawidłowy sposób. Podawane kroplówki mają również jeszcze jeden cel – pozbycie się nadmiaru toksyn. W trakcie metabolizowania alkoholu w krwi pozostaje dużo toksyn. Z czasem organizm pozbywa się ich, jednak podane kroplówki znacznie przyspieszą ten proces. Odtruwanie alkoholowe trwa około godziny, czasem nieco dłużej. Przed podaniem kroplówek pielęgniarz przeprowadza wywiad, pytając również o schorzenia, czy leki, jakie pacjent przyjmuje na stale.

Czemu odtruwanie alkoholowe jest ważne?

Przy zatruciu alkoholowym bardzo trudno o dobre samopoczucie. Ciągły ból głowy, czy drżenie mięśnie uniemożliwia nam normalne funkcjonowanie. Dzięki odtruciu alkoholowemu możliwe jest znaczne polepszenie się naszego samopoczucia, ale również jest to dobry sposób na rozpoczęcie terapii. Wiele osób uzależnionych od alkoholu niestety szybko powraca do swojego nałogu. Zatrucie alkoholowe jest leczone kolejnymi dawkami alkoholu. Odtruwanie alkoholowe pomoże w znacznym stopniu zmniejszyć nieprzyjemne objawy, a tym samym nie da pretekstu osobie uzależnionej do sięgnięcia po używkę. W lepszym stanie psychicznym i fizycznym osobie uzależnionej znacznie łatwiej jest utrzymać stan trzeźwości. Dzięki lepszemu samopoczuciu możliwe jest rozpoczęcie terapii, która pomoże nam wrócić do normalności oraz utrzymać stan trzeźwości. Nieocenionym wsparciem są wtedy bliscy, ale również specjalista w postaci terapeuty.

No votes yet.
Please wait...
prasa24h

Serwis prezentuje informacje wiadomości prasowe. Prezentowane informacje mogą zawierać treści sponsorowane, reklamowe. Zapraszamy do współpracy z naszym portalem prasowym.

0 Comments

No comments!

There are no comments yet, but you can be first to comment this article.

Leave reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *