Jak kupić używany samochód?

Zakup używanego samochodu to dla większości Polaków jedyny sposób na nabycie auta, o czym decydują przeważnie względy finansowe. Jest to rozwiązanie mające wiele zalet, ale przy zakupie pojazdu z rynku wtórnego trzeba mieć na uwadze kilka przesłanek.

Określ budżet na zakup auta i własne potrzeby

Na początek należy zastanowić się nad dwoma kwestiami. Pierwszą z nich jest budżet, jaki zostanie przeznaczony na zakup pojazdu. Jeśli chodzi o samochody używane, sprzedaż prowadzona jest w bardzo szerokim przedziale cenowym. Przy planowaniu wysokości kwoty trzeba koniecznie uwzględnić koszty pierwszego serwisu – lepiej więc mieć dodatkowo 10 proc. sumy początkowej. Jest to istotne zwłaszcza przy zakupie starszych samochodów. Drugą sprawą jest przeznaczenie auta. Pod innym kątem szuka się np. samochodu dla całej rodziny, a pod innym do typowej jazdy miejskiej.

 

Triki nieuczciwych sprzedawców – na to trzeba uważać!

Większość osób używane samochody kupuje od osób prywatnych. W takiej sytuacji należy zachować szczególną ostrożność, ponieważ nie wszyscy sprzedawcy są uczciwi. Do rzadkości nie należą sytuacje, gdy np. auto ma cofnięty przebieg, pochodzi z kradzieży czy ma sfałszowane dokumenty. Z tego względu kluczowe jest uzyskanie możliwie jak najwięcej informacji na temat samochodu. Warto się zorientować, po ile średnio są sprzedawane takie auta, na jakie usterki są najczęściej narażone, czy jest problem z dostaniem części zamiennych oraz jakie sztuczki sprzedażowe przeważnie stosują nieuczciwi sprzedawcy. Eksperci z serwisu Używane Jak Nowe radzą, aby rozważyć kupno używanego pojazdu w sprawdzonym komisie, gdyż to pozwoli uniknąć nieprzyjemnych niespodzianek.

Solidne informacje to podstawa!

Przed zakupem pojazdu trzeba zgromadzić możliwie jak najwięcej informacji na jego temat dotyczących m.in. przebiegu, wypadkowości, występowania korozji, formalności itp. Zalecane jest sprawdzenie ogólnego stanu technicznego oraz stanu poszczególnych elementów jak gałka zmiany biegów czy fotele. Warto wykonać przegląd na stacji diagnostycznej.

No votes yet.
Please wait...
prasa24h

Serwis prezentuje informacje wiadomości prasowe. Prezentowane informacje mogą zawierać treści sponsorowane, reklamowe. Zapraszamy do współpracy z naszym portalem prasowym.

0 Comments

No comments!

There are no comments yet, but you can be first to comment this article.

Leave reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *