Nauka pływania – kiedy zacząć?

Na naukę pływania nigdy nie jest za późno. Oczywiście im szybciej zdecydujemy się na ten krok tym lepiej dla nas, bo nie warto odkładać na później decyzji, która pomoże nam zadbać o swój rozwój fizyczny i psychiczny.

Nie od dziś wiadomo, że pływanie poprawia naszą sylwetkę oraz kondycję całego organizmu.

Dlaczego właśnie profesjonalna nauka pływania dla dorosłych pomoże nam przełamać pierwsze lody?

Osoby dorosłe posiadają często sporo barier psychicznych, które wywołują lęk przed wodą. Nadrabiają to jednak sporą koncentracją, która jest znacznie lepsza niż u dzieci. Dlatego właśnie dorośli pewne umiejętności opanowują dużo szybciej. Pod okiem przeszkolonego nauczyciela możemy być pewni, że opanujemy sztukę pływania do perfekcji, ponieważ będzie on wyłapywał nasze błędy i je korygował, żeby nie wyrządzić organizmowi więcej złego niż dobrego. Instruktor będzie również wiedział jak poprowadzić zajęcia, żeby były kształcące i relaksujące jednocześnie.

Dzieciom nauka pływania przychodzi z łatwością. Duże znaczenie u najmłodszych ma entuzjazm odkrywania nowego, brak nabytych traum i zdolność nauki poprzez zabawę.

Warto jednak pamiętać, że każde dziecko ma inny charakter i inne podejście do nauki. Dlatego też należy dobrze się zastanowić jaki typ nauki pływania dziecku zaproponować. Dla jednych dobrym rozwiązaniem będzie indywidualna nauka pływania dla dzieci, dla innych grupowa. Jedna i druga metoda ma swoje wady i zalety. Najważniejsze jest jednak podejście do dziecka.

Instruktorzy na basenach takich jak basen Wola czy basen Ursynów będą w stanie już na pierwszych zajęciach zweryfikować poziom zaawansowania naszego dziecka.

Jak wybrać dobra szkołę nauki pływania?

Stojąc przed wyborem szkoły nauki pływania warto zweryfikować zasady i przywileje jakie nam zapewnia. Często zapisując się na kurs nie sprawdzamy, co zrobić w sytuacji kiedy nasze dziecko choruje. Czy jest możliwość odrobienia zajęć? Nie chcemy przecież marnować już zapłaconych pieniędzy.

Kolejna ważną sprawą jest zweryfikowanie kwalifikacji kadry instruktorskiej. Dobry instruktor powinien posiadać praktyczną wiedzę na temat stylów pływackich oraz podejście dydaktyczne i pedagogiczne. Czas spędzony na basenie nie powinien być nudną nauką techniki, ale zabawą połączoną z nauką. Dziecko na zajęcia nauki pływania musi przychodzić z chęcią i radością, bo tylko wtedy będzie przyswajać wiedzę i technikę.

Takie właśnie zasady prezentuje szkoła nauki pływania, którą prowadzi Polska Akademia Aktywnego Rozwoju.

Rating: 5.0/5. From 1 vote.
Please wait...
prasa24h

Serwis prezentuje informacje wiadomości prasowe. Prezentowane informacje mogą zawierać treści sponsorowane, reklamowe. Zapraszamy do współpracy z naszym portalem prasowym.

0 Comments

No comments!

There are no comments yet, but you can be first to comment this article.

Leave reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *