Askorbinian sodu – dlaczego nie można się bez niego obejść?

Nie każdy zna nazwę Askorbinian sodu, jednakże wszyscy słyszeli o witaminie C, te dwa pojęcia oznaczają niemalże to samo. Witamina konieczna do właściwego funkcjonowania organizmu ludzkiego oraz zapewnienia zdrowia, zostaje dostarczana zarówno z owocami, jak i warzywami.

Kiedy należy sięgać po Askorbinian sodu?

W normalnych warunkach spożywanie zdrowej, odpowiednio zbilansowanej diety sprawia, że nie trzeba sięgać po suplementy diety. Jakie sytuacje sprawiają, że istnieje konieczność wytoczenia silniejszych dzieł? Mowa przede wszystkim o chorobach gorączkowych, a także osłabieniu organizmu na skutek choroby. Askorbinian sodu powinien być przyjmowany również przez osoby bardzo aktywne fizycznie i dotyczy się to zarówno tych uprawiających sport, jak i pracujących fizycznie. To suplement po który powinny sięgnąć kobiety w ciąży oraz te, które karmią swoje malutkie dziecko piersią. W przypadku problemów z kośćmi, a także dorastania również jest ona wskazana.

Jakie posiada właściwości?

W pierwszej kolejności należy mieć świadomość, że jest to organiczny związane chemiczny soli kwasu askorbinowego oraz sodu, którego nie można przedawkować. Jeśli człowiek zje sporą dawkę roślin zawierających witaminę C, a do tego przyjmie ją w postaci suplementy diety, organizm pozbędzie się nadmiaru razem z moczem. Askorbinian sodu wpływa pozytywnie na układ odpornościowy, naczynia krwionośne oraz układ nerwowy. Należy sięgnąć po niego w trakcie zmagania się z chorobami skóry, dziąseł oraz zębów. Osłabione kości i chrząstki także wyjdą dobrze na jego regularnej suplementacji. Dzięki jego odpowiedniej ilości w organizmie, nie występują problemy z przyswajaniem żelaza, a osoby zmagające się z stałym zmęczeniem uzyskają więcej energii. Stres oksydacyjny także nie wpływa tak negatywnie na organizm.

Kiedy nie należy go przyjmować?

Askorbinian sodu może być przyjmowany przez każdego. Nie poleca się go tylko i wyłącznie ludziom zmagającym się z nadwrażliwością zarówno na witaminę C, jak i sód. Jego suplementacja powinna zostać skonsultowana z lekarzem codziennego kontaktu w przypadku występowania kamicy dróg moczowych, a także, kiedy pacjent zmaga się z nieodpowiednim funkcjonowaniem nerek, które pozbywają się z organizmu zbyt dużych ilości szczawianów.

Reasumując, Askorbinian sodu przysłuży się większości z nas, gdyż nie wywołuje żadnych negatywnych skutków ubocznych, a niesie za sobą cały szereg pozytywnych zjawisk w organizmie.

No votes yet.
Please wait...
prasa24h

Serwis prezentuje informacje wiadomości prasowe. Prezentowane informacje mogą zawierać treści sponsorowane, reklamowe. Zapraszamy do współpracy z naszym portalem prasowym.

0 Comments

No comments!

There are no comments yet, but you can be first to comment this article.

Leave reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *