Dlaczego krem BB jest lepszy niż podkład?

Kobiety kochają makijaż oraz to jak się w nim czują, jednakże latem krem BB sprawdzi się zdecydowanie lepiej niż podkład nakładany na twarz przez większą część roku. Wyrównanie kolorytu, zamaskowanie niedoskonałości oraz promienna skóra to tylko niektóre z jego właściwości.

Charakterystyka kremu BB – dwa w jednym

Określany jest jednocześnie mianem uniwersalnego kosmetyku, z tego względu, że można go używać na wiele sposobów. Pierwszą bardzo ważną cechą jest to, że można go stosować do każdego rodzaju skóry. Nie ma znaczenia czy skóra jest problematyczna, albo gładka jak u niemowlęcia, to kosmetyk skierowany dla skóry suchej, normalnej, tłustej oraz mieszanej i wrażliwe. Jego zadaniem jest załagodzenie występujących stanów zapalnych, nawilżenie oraz wspieranie występujących ran na twarzy. Oprócz wymienionych właściwości, krem BB odpowiada także za ochronę skóry. Jest to związane z jego składem, który jest bogaty zarówno w witaminy, jak i minerały, co sprawia, że negatywne czynniki z którymi skóra musi się zmagać każdego dnia nie wywołują szkód oraz podrażnień. Kilka ruchów palcami wystarcza, aby kosmetyk ten wpłynął na samopoczucie kobiety, której rozpromieniona twarz z brakiem cieni pod oczami oraz przebarwień będzie zwracała uwagę.

Jak wybrać dobry krem BB?

W trakcie wyboru kremu BB należy mieć na uwadze trzy najważniejsze elementy, gdyż większość dostępnych kosmetyków jest zbliżona do siebie pod względem używanych składników. W pierwszej kolejności należy się skupić na odcieniu kremu, który musi być dopasowany do naturalnego kolorytu skóry, aby nie tworzył tak zwanego efektu maski. W dalszej kolejności należy sprawdzić do jakiego rodzaju cery dedykowany jest wybrany przez nas kosmetyk. Mimo, iż są one uniwersalne, zdecydowanie lepiej wpłyną na kondycję skóry, kiedy będą ją wspierać oraz jej pomagać w promienny, zdrowym wyglądzie. Ostatni element to dostępność, inaczej określana charakterem, gdyż niektóre produkty dostępne są w drogerii, inne z kolei, określane mianem dermokosmetyków należy nabywać w aptece.

Wybranie kremu dostępnego w drogerii nie jest błędem, a wiąże się z reguły z mniejszym kosztem. Kiedy konieczna jest porada specjalisty, warto jednak udać się do apteki, gdyż kremy BB w nich dostępne zostały dokładniej przebadane pod względem wykorzystanych składników. Jedno jest pewne, kiedy wymienione powyżej trzy czynniki zostaną spełnione, po zakończeniu sezonu letniego, żal będzie się rozstać z ukochanym kremem BB.

No votes yet.
Please wait...
prasa24h

Serwis prezentuje informacje wiadomości prasowe. Prezentowane informacje mogą zawierać treści sponsorowane, reklamowe. Zapraszamy do współpracy z naszym portalem prasowym.

0 Comments

No comments!

There are no comments yet, but you can be first to comment this article.

Leave reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *