Pomorska Dolina Krzemowa – idealne miejsce do rozwoju

Zlokalizowany w Gdyni Pomorski Park Naukowo-Technologiczny nie bez powodu nazywany jest Pomorską Doliną Krzemową. To siedziba kilkuset polskich i zagranicznych firm, start-upów; miejsce, w którym biznes spotyka się z nauką, a praca z zabawą. Oprócz biur, przestrzeni coworkingowych, laboratoriów czy prototypowni działa tu bowiem także Centrum Nauki Experyment oraz Centrum Designu Gdynia.

Zatrudnienie znajduje tu wielu absolwentów największej uczelni technicznej w regionie – Politechniki Gdańskiej, która od lat kształci świetnych specjalistów w obszarze nowych technologii. Dziś w kompleksie Parku Naukowo-Technologicznego pracuje kilka tysięcy osób, przede wszystkim w takich dziedzinach jak technologie informacyjno-komunikacyjne, automatyka i robotyka, biotechnologia czy multimedia. W licznych start-upach swoje miejsce odnajdują nie tylko młodzi naukowcy czy absolwenci, ale także zafascynowani nowymi technologiami studenci.

Pomorska Dolina Krzemowa stwarza doskonałe warunki do rozwoju nauki i biznesu. Doskonale wyposażone laboratoria pozwalają na przeprowadzanie zaawansowanych badań z chemii analitycznej, mikrobiologii, hodowli in vitro czy biologii molekularnej. Dzięki dostępnemu tu Centrum Druku 3D innowatorzy mogą łatwo wykonać prototyp produktu, a organizowane cyklicznie szkolenia, warsztaty i spotkania networkingowe zapewniają dodatkowe inspiracje. Obecność w jednym miejscu przedsiębiorców, naukowców i wynalazców daje możliwość wymiany doświadczeń i nawiązywania kontaktów biznesowych.

O sukcesie Pomorskiego Parku Naukowo-Technologicznego decyduje jednak także charakterystyczna dla województwa pomorskiego i jego mieszkańców otwartość na nowe technologie… i nowe kultury. To dlatego dobrze się tu czują nie tylko przyjezdni z innych regionów Polski, ale także obcokrajowcy. Trójmiasto i całe Pomorze stwarzają wspaniałe warunki do rozwoju zawodowego, a bliskość morza i bogata oferta turystyczna oraz eventowa sprawiają, że dobrze się tu pracuje i mieszka.

Więcej na temat możliwości, jakie stwarza Trójmiasto i województwo pomorskie na: https://livemorepomerania.com/.

 

Rating: 5.0/5. From 1 vote.
Please wait...
prasa24h

Serwis prezentuje informacje wiadomości prasowe. Prezentowane informacje mogą zawierać treści sponsorowane, reklamowe. Zapraszamy do współpracy z naszym portalem prasowym.

0 Comments

No comments!

There are no comments yet, but you can be first to comment this article.

Leave reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *