Jaki hosting wybrać, żeby nie żałować? 4 praktyczne wskazówki

Hosting to jedna z najważniejszych usług, w które musi zainwestować każdy właściciel strony internetowej lub sklepu. Bez niego konieczne byłoby umieszczenie strony na domowym komputerze lub innym, lokalnym sprzęcie, jednak rozwiązanie to jest nieekonomiczne i niebezpieczne, a dodatkowo przysporzyć może wielu problemów, np. z obsługą techniczną. Optymalnym rozwiązaniem jest więc wykupienie zewnętrznej usługi w jednej z wyspecjalizowanych firm. Jaki hosting wybrać, aby nie żałować tego wyboru?

 

 1. Co to jest hosting?
 2. Jaki wybrać hosting? Najważniejsze cechy dobrego hostingu
 3. Jaki hosting wybrać, a raczej jakiego na pewno nie wybierać?

Pierwszą i często decydującą cechą hostingu, na którą zwracamy uwagę, jest cena. Bywa ona jednak zwodnicza i to, co na pierwszy rzut oka wydaje się być atrakcyjną promocją cenową, w rzeczywistości okazuje się tzw. studnią bez dna. Żeby dobrze wybrać hosting trzeba się dowiedzieć czym on jest i jakie powinien mieć cechy.

Co to jest hosting?

 

Wiele osób stawiających pierwsze kroki w wirtualnym świecie, zastanawia się co to jest hosting. Usługa hostingowa polega na udostępnieniu miejsca na komputerze, który spełnia dwa warunki: działa non stop, bez żadnych przerw, oraz jest podłączony do internetu. Komputer ten nazywany jest serwerem i to od jego niezawodnego funkcjonowania oraz podzespołów zależy jakość hostingu.

 

Jaki wybrać hosting? Najważniejsze cechy dobrego hostingu

 

Dobrym hostingiem można nazwać usługę, która spełnia wszystkie stawiane jej wymagania oraz pozwala na niezawodne i szybkie działanie strony internetowej lub sklepu. Podczas wyboru usługi hostingowej warto więc zwrócić uwagę na:

 

 • uptime hostera i oferowane limity – gwarancja nieprzerwanego działania i ciągły dostęp do hostingu powinny trwać minimum rok na poziomie nie niższym niż 99,95%. Mniejsze wartości to często oznaka potencjalnych problemów. Dobrze jest też dowiedzieć się, jakie są procedury w przypadku przekroczenia założonych limitów;
 • rodzaj dysków – im szybsze i większe, tym lepsze. Wiele znanych firm opiera się na działaniu dysków SSD, które są wydajniejsze niż standardowe dyski HDD. Na rynku działają też firmy korzystające z następnej generacji dysków SSD, czyli NVMe SSD. Dyski te wykonują około 1 100 000 operacji na sekundę, a ich odczyt oscyluje wokół wartości 6300 MB/s;
 • wersję i oprogramowanie serwera – są nie mniej ważne niż rodzaj dysków. Obok innych czynników, wpływają na wydajność serwera. Więcej na ten temat przeczytasz na https://grzegorzminior.pl/jaki-hosting-wybrac-z-mysla-o-seo-by-nie-zalowac-tego-za-rok/;
 • dostępne dodatki technologiczne, np. aktualizacje języka skryptowego PHP, korzystanie z protokołu Google QUIC lub bazy Redis, które znacznie skracają czas odpowiedzi i ładowania się strony.

 

 

Jaki hosting wybrać, a raczej jakiego na pewno nie wybierać?

Decydując o tym, jaki wybrać hosting, warto unikać podstawowych błędów, które popełnia wielu nieświadomych użytkowników.

Nie wszystko co tanie, jest dobre – zasada ta dotyczy także hostingów. Wiele firm oferuje pierwszy rok hostingu na darmo lub za drobną opłatą, natomiast w kolejnych latach użytkownik musi ponosić wysokie koszty utrzymania usługi. Decydując się na wybrany hosting warto jest znać nie tylko cenę promocyjną, ale również regularną, którą trzeba ponosić co roku.

Oprócz ceny ważne są też opinie o firmach hostingowych. W sieci funkcjonują rankingi hostingów, jednak do ich wyników trzeba podchodzić z dużym dystansem – wiele z nich jest sponsorowanych. Mylące mogą też być wyniki wyszukiwania – nie zawsze oferty firm znajdujących się na pierwszych miejscach są najlepsze – warto sprawdzić też firmy z kolejnych stron oraz te, które dają możliwość wystawiania oficjalnych recenzji.

Rating: 5.0/5. From 2 votes.
Please wait...
prasa24h

Serwis prezentuje informacje wiadomości prasowe. Prezentowane informacje mogą zawierać treści sponsorowane, reklamowe. Zapraszamy do współpracy z naszym portalem prasowym.

1 Comment

 1. Avatar
  Marek W. Sierpień 22, 2019

  Dobry i szybki hosting wpływa na prędkość wczytywania strony www, a to mam ogromny wpływ na https://dolp.pl/optymalizacja-stron/ – optymalizacje stron, tak ważna w pozycjonowaniu.

  No votes yet.
  Please wait...
  Reply

Leave reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *