Narożniki skandynawskie – najczęściej zadawane pytania

Meble w stylu skandynawskim mają niezwykle charakterystyczną estetykę, która czyni wnętrze przytulnym i eleganckim. Urządzając wnętrza warto rozważyć wprowadzenie do niego elementów skandynawskich, które zapewnią mu przestronność oraz pozwolą czuć się komfortowo zarówno domownikom, jaki i gościom. Narożnik skandynawski to mebel, który zapewni wygodę i walory wizualne we wnętrzu. Przed jego zakupem powstaje jednak mnóstwo pytań.

 

Jaki kolor narożnika skandynawskiego wybrać?

Barwy w stylu skandynawskim są jasne i ciepłe. Pierwotnym założeniem stylu było wprowadzenie do wnętrza światła, które w ciągu dnia dostarczane jest przez niewielką ilość godzin. Wieczory podczas jesieni i zimy w krajach skandynawskich następują wcześnie, dlatego pomieszczenia aranżowano w taki sposób, by były jasne i ożywione. Dlatego wybierając narożnik skandynawski warto rozważyć barwy neutralne, subtelne, pastelowe, takie jak: beż, szary, jasnoniebieski, wrzosowy czy jasnoróżowy.

Z jakiego materiału nóżki narożnika?

Charakterystyczne dla narożników skandynawskich są nóżki. Nadają całej bryle lekkości przyczyniającej się do niezwykłych walorów estetycznych. Najczęściej w ofertach sklepów dostępne są nóżki drewniane w różnych kolorach. Doskonale komponują się w aranżacjach o tradycyjnym stylu skandynawskim. Powstaje jednak wiele unowocześnień, w których dodatki nawiązują do Skandynawii, jednak przez pryzmat współczesności.

Jaki materiał obicia wybrać?

Narożniki skandynawskie mają oryginalne walory estetyczne, jednak to tradycyjne tkaniny tapicerskie sprawiają, że meble te są idealnym podkreśleniem stylu skandynawskiego. Aby podkreślić materiał, warto dołączyć do mebla dekoracyjne tekstylia. Poduszki o ozdobnych wzorach przełamują surowość wnętrza, ale jednocześnie nie zaburzą jego koncepcji. Styl skandynawski jest niezwykle uporządkowany i funkcjonalny, dlatego warto zachować umiar w dekoracjach i wybrać motywy poduszek, które podkreślą koncepcję, ale jej nie zdominują.

 

Narożniki skandynawskie

Narożniki skandynawskie

 

Jaki rozmiar narożnika?

Mebel powinien być dopasowany rozmiarem do powierzchni wnętrza. Zbyt duży nie tylko zaburzy walory wizualne aranżacji, ale będzie również niewygodny i zakłóci swobodę poruszania się po pomieszczeniu.

W większych salonach świetnie prezentować się będzie połączenie narożnika z fotelem, który zapewni dodatkowe miejsce siedzące dla gości oraz relaks podczas czytania książki w długie, jesienne wieczory.

prasa24h

Serwis prezentuje informacje wiadomości prasowe. Prezentowane informacje mogą zawierać treści sponsorowane, reklamowe. Zapraszamy do współpracy z naszym portalem prasowym.

0 Comments

No comments!

There are no comments yet, but you can be first to comment this article.

Leave reply

Only registered users can comment.