Dlaczego warto regularnie czytać?

Po przeczytaniu tego artykułu możesz zostać MOLEM KSIĄŻKOWYM

Jeden z ulubionych cytatów czytelników przypisuje się amerykańskiemu eseiście Ralphowi Waldo Emersonowi. Powiedział:

„Jeśli widzisz kogoś o niespotykanym intelekcie, zapytaj o książki, które ta osoba czyta.”.

Przez lata wiele badań dowiodło, że czytanie książek przyczynia się ogromnie do ogólnej inteligencji człowieka. Książki zawierają ukryte skarby, im więcej czytasz, tym więcej znajdziesz tych skarbów.

Czytanie książek przyczyną długotrwałych zmian w mózgu – http://www.psychoskok.pl/aktualnosci/czytanie-ksiazek-przyczyna-dlugotrwalych-zmian-mozgu/

W XXI wieku, w którym zalewamy się wieloma zasobami i informacjami, znalezienie książek do czytania i uprawiania nawyku czytania staje się łatwiejsze. Świat osiągnął etap, w którym trzeba zdobyć wiele umiejętności, aby sprostać codziennym wymaganiom swojego zawodu. Czytanie jest cennym nawykiem, który należy wpajać w karierze, czy to jako pracownik naukowy, czy przedsiębiorca, czytanie książek ma ogromny wpływ na twoją karierę.

CZY WIESZ, ŻE:

Książka jest dobra na wszystko – http://www.psychoskok.pl/aktualnosci/ksiazka-jest-dobra-na-wszystko/

Kiedy ostatnio czytałeś książkę? Ile książek przeczytałeś w tym roku?

Jeśli jesteś typem, który nie myśli zbytnio o czytaniu książek, tracisz wiele korzyści płynących z czytania. W tym artykule podzielimy się kilkoma korzyściami płynącymi z lektury i dlaczego uważamy, że czytanie powinno wejść w nawyk.

Poprawia mózg

Alzheimer i demencja to dwie choroby, które wpływają na mózg, a objawy obejmują utratę pamięci, zapomnienie i ograniczone zdolności społeczne i myślowe. Badania dowiodły, że tym stanom psychicznym można zapobiegać, jeśli mózg jest regularnie stymulowany. Jednym z najlepszych sposobów stymulowania mózgu i utrzymywania jego aktywności jest czytanie książek. Podobnie jak inne mięśnie w ciele wymagają ćwiczeń, mózg wymaga również ćwiczeń, aby utrzymać je silne i zdrowe. Czytanie książek okazało się wiarygodnym sposobem na utrzymanie aktywności mózgu.

Nieoceniona wiedza

Im więcej czytasz, tym więcej się uczysz. Książki są bogatym źródłem informacji i dają możliwość poszerzenia horyzontu. W rzeczywistości jednym z powodów, dla których czytamy, jest zdobywanie wiedzy. Jeśli nie czytasz, nigdy nie dowiesz się o takich informacjach. Również czytanie książek na różne tematy sprawia, że masz dogłębną wiedzę na ten temat. Zapewnia również, że przynajmniej wiesz coś o wszystkim.

Efektywne umiejętności komunikacji

Nie można przecenić znaczenia dobrych umiejętności komunikacyjnych. Niezależnie od tego, czy rozmawiasz z klientem, czy rozmawiasz na spotkaniu towarzyskim, skuteczna komunikacja jest bardzo istotna. Dzięki książkom uczysz się nowych słów i ulepszasz swoje słownictwo, które pomaga poprawnie wyrażać swoje myśli. Ta umiejętność jest kluczowa w utrzymywaniu relacji i stawaniu się lepszą osobą zarówno w karierze, jak i życiu osobistym.

Lepsze umiejętności analityczne

Wykonując projekty, pisząc raporty lub rozwiązując problem, Twoje umiejętności analityczne będą przydatne. Jednym z najbardziej skutecznych sposobów na poprawę umiejętności analitycznych jest bycie aktywnym czytelnikiem. Czytanie książek „naraża” Cię na nowe pomysły, wymaga myślenia i przetwarzania informacji, które ostatecznie poprawiają twoje ogólne umiejętności analityczne.

Dowiedz się więcej o historii

Aby rozwiązać problemy współczesności, ważne jest, abyśmy znali naszą historię. Książki są cennym źródłem informacji o wydarzeniach z przeszłości i tym, jak mogą kształtować nasze umysły w rozwiązywaniu wyzwań współczesności. Dowiadujemy się również o historii innych miejsc i mamy wgląd w to, jak różne osoby rozwijały się przez lata. Dobra znajomość historii odgrywa zasadniczą rolę, zwłaszcza gdy angażujesz ludzi w klimatach innych niż twoje. Będziesz zaskoczony, jak wiele będziesz mógł o nich powiedzieć na podstawie tego, co przeczytałeś o ich historii.

Czytanie jest zabawne

Czytanie jest relaksujące i ekscytujące. Jeśli dużo czytasz, nigdy się nie nudzisz. Czytanie książek to dobry sposób na relaks umysłu. Książki trzymają twój umysł w aktywności i sprawiają, że zapominasz o zmartwieniach.

Regularne czytanie ma wiele korzyści, które przyczyniają się do ogólnego samopoczucia. Jednak niewielu z nas lubi czytanie. Nie opowiadamy się za tym, żebyście wszyscy stali się molami książkowymi, ale wszyscy musimy znaleźć czas na, by regularnie czytać.

Czytanie książek nie jest ćwiczeniem daremności, a raczej ćwiczeniem, które niesie wiele korzyści.

Rating: 5.0/5. From 2 votes.
Please wait...
Ebooki123

Księgarnia internetowa z e-bookami http://www.ebooki123.pl

0 Comments

No comments!

There are no comments yet, but you can be first to comment this article.

Leave reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *