Jak leczyć depresję?

Zastanawiasz się, jak leczyć depresję? Istnieje wiele skutecznych strategii stylu życia, które możesz podjąć.

Jeśli przez dłuższy czas izolujesz się i unikasz otoczenia, możesz cierpieć na depresję. Nie jesteś sam, ponieważ miliony innych ludzi doświadczają tego zaburzenia. Jasną stroną jest to, że istnieje wiele skutecznych strategii stylu życia, które można podjąć w celu zwalczania depresji.

Oto osiem kroków, które pomogą Ci znaleźć lekarstwo na depresję:

Jak leczyć depresję Wskazówka 1: Ćwiczenie

Podczas ćwiczeń twoje ciało uwalnia endorfiny i promuje wzrost komórek nerwowych. Ćwiczenia przez co najmniej 30 minut dziennie mogą być równie skuteczne w łagodzeniu objawów depresji. Badania sugerują również, że nawet umiarkowane ćwiczenia fizyczne mogą pomóc, takie jak lekki spacer lub uprawianie ogródka od 20 do 30 minut dziennie.

Jak leczyć depresję Wskazówka 2: Jedz zdrowo

Wiele przetworzonej żywności i fast foodów zawiera tłuszcze nienasycone (trans); dieta bogata w tłuszcze nienasycone może zwiększać ryzyko depresji. Badanie wykazało, że uczestnicy z podwyższonym spożyciem tłuszczów trans mieli 48% wzrost ryzyka depresji w porównaniu z uczestnikami, którzy nie spożywali tych samych tłuszczów. Zamiast tego zdecyduj się na dietę bogatą w żywność ze zdrowymi wielonienasyconymi tłuszczami, takimi jak ryby i oleje roślinne.

Ludzka psychika to niezwykle skomplikowany zespół procesów, które tworzą naszą osobowość. Ta delikatna „konstrukcja” decyduje o całym naszym życiu. Musimy więc o nią dbać. Książki o problemach z psychiką pomogą nam zadbać o stan psychiczny i rozwiązać emocjonalne bolączki.

Jak leczyć depresję Wskazówka 3: Uzyskaj odpowiedni sen

Co zrozumiałe, niektóre osoby cierpiące na depresję mogą mieć problemy ze snem z powodu stresu i niepokoju . Z drugiej strony niektórzy mogą mieć trudności z wstawaniem rano, zamiast tego pozostać w zaciszu ciepłego łóżka i ciemnego pokoju. Według National Sleep Foundation optymalna ilość snu dla osób w wieku od 18 do 64 lat wynosi 7-9 godzin na noc. Dąż do codziennego odpoczynku.

Jak leczyć depresję Porada 4: Zarządzaj stresem

Łatwiej to powiedzieć niż zrobić. Staraj się unikać negatywnych ludzi lub środowisk, które mogą wywołać stresującą sytuację. Sprawdzone podejście: Znajdź przyjemną, relaksującą aktywność, gdy poczujesz, że poziom stresu staje się zbyt wysoki. Idź na spacer, pojedź na rowerze lub medytuj – i w razie potrzeby wybierz się na wakacje lub przynajmniej długi weekend.

Jak leczyć depresję Porada # 5: Nie kumuluj w sobie uczuć

Nie trzymaj swoich uczuć w środku. Rozgrzany żal lub gniew mogą narastać, aż w końcu wybuchnie. Porozmawiaj z członkiem rodziny, przyjacielem lub terapeutą, a nawet zapisz swoje myśli w dzienniku. Dobry płacz może być również bardzo terapeutyczny.

Jak leczyć depresję Porada # 6: Wypróbuj naturalne środki zaradcze

Istnieje wiele naturalnych środków zdrowotnych, które można podjąć w walce z depresją. Dziurawiec to ekstrakt z kwiatów dostępny w większości aptek i sklepów ze zdrową żywnością. Może to być pomocne w łagodzeniu łagodnej do umiarkowanej depresji. Jednak niektóre badania wykazały mieszane wyniki w leczeniu depresji w porównaniu z placebo. Suplementy dopaminy mogą pomóc w zwiększeniu poczucia motywacji i przyjemności. Dopamina jest naturalnie wytwarzana i uwalniana w organizmie, gdy zbliżasz się i osiągasz cele. Kiedy dopamina zostaje uwolniona, pojawia się dobre uczucie i zastrzyk energii. Suplementy, takie jak L-tyrozyna, Rhodiola, Mucuna i L-teanina, mogą pomóc Twojemu organizmowi naturalnie wytwarzać dopaminę. Podobnie jak w przypadku tradycyjnych leków, naturalne suplementy mogą również powodować negatywne skutki uboczne. Skonsultuj się z lekarzem przed podjęciem próby zastosowania naturalnego środka depresyjnego.

Jak leczyć depresję Wskazówka # 7: Odwiedź specjalistę

Lekarz pierwszego kontaktu może nie być najlepszą opcją leczenia depresji. Psychiatra, psycholog, pielęgniarka psychiatryczna, pracownik socjalny lub terapeuta mogą być lepiej dostosowani do Twoich potrzeb. Znajdź taki w swojej okolicy i umów się na wizytę lub poproś lekarza pierwszego kontaktu o sugestię. Istnieją również organizacje, które oferują grupy wsparcia.  Jeśli martwisz się o kogoś bliskiego, który może cierpieć na depresję, jednym ze sposobów na pomoc może być sporządzenie listy lokalnych zasobów, które mogą zaoferować pomoc i zachęcić ich do poszukiwania. Jak wygląda terapia na oddziałach leczenia nerwic itp? – zobacz z punktu widzenia pacjenta.

Jak leczyć depresję Wskazówka 8: Leki

Lekarze czasami przepisują leki w celu przezwyciężenia depresji. Leki te są najczęściej używane do regulacji chemikaliów mózgu (neuroprzekaźników), które prowadzą do depresji. Najczęstsze są leki przeciwdepresyjne. Leki przeciwdepresyjne są podzielone na kilka klas, takie jak selektywne inhibitory wychwytu serotoniny (SSRI), inhibitory wychwytu zwrotnego serotoniny i norepinefryny (SNRI), inhibitory wychwytu zwrotnego norepinefryna-dopamina (NDRI) oraz inhibitory wychwytu zwrotnego i blokery receptorów. Lekarz będzie w stanie przepisać określony rodzaj leku przeciwdepresyjnego na podstawie występujących objawów, a także historii rodziny.

Wiedza przydatna w zrozumieniu depresji – http://www.psychoskok.pl/tag-produktu/ksiazki-o-depresji/

Rating: 5.0/5. From 4 votes.
Please wait...
Ebooki123

Księgarnia internetowa z e-bookami http://www.ebooki123.pl

1 Comment

 1. Avatar
  Dawid P. Sierpień 10, 2019

  Czy wiesz czym jest depresja? Spotykasz ludzi, którzy cierpią na to? A może masz depresję? Poznaj, dowiedz się czegoś na ten temat na stronie http://zaburzeniaemocjonalne.pl/co-to-jest-depresja/. Zrozumienie czym jest depresja jest podstawą. Czy to zaburzenie czy choroba?

  No votes yet.
  Please wait...
  Reply

Leave reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *