Czynniki bezpośrednio wpływające na skuteczność odchudzania

Problemy z nadwagą są tylko sygnałem ostrzegawczym, że źle się odżywiamy i nie umiemy poradzić sobie ze stresem, który niejednokrotnie zajadamy słodyczami, pizzą lub lodami. Uświadomienie sobie złożoności zagadnienia ułatwi dokonanie właściwych wyborów.

Droga do sukcesu wymaga wysiłku, ale też może dawać zadowolenie z samego faktu rozpoczęcia zmian na lepsze.

Liczenie kalorii nie jest najważniejszym elementem w procesie odchudzania. Trzeba pamiętać, iż dietę stosuje człowiek z całą gamą swoich cech osobowości, różnorodnymi nawykami i problemami, a nie bezduszna maszyna, która w zaplanowany sposób dostarczy przewidziane produkty.

Koniec z drakońskimi dietami, umartwianiem się, a efekty przejdą najśmielsze oczekiwania!

Super dieta 26 – stwórz swoje marzeniahttp://www.ebooki123.pl/super-dieta-26-stworz-swoje-marzenia_p71

Zagadnienie nadwagi jest bardzo skomplikowane, ale przede wszystkim dotyczy sfery psychiki

To od niej należy rozpocząć wszelkie zmiany poprzez doprowadzenie do równowagi wewnętrznej, tak zwanego bycia w zgodzie ze sobą. Na stan równowagi psychicznej wpływają myśli, które mogą poprawiać nasze samopoczucie lub odwrotnie przyczyniać się do stanu ciągłego rozdrażnienia, znużenia, a nawet depresji. Refleksje zmniejszające nasze poczucie wartości lub potęgujące lęk przed wszystkim, co nas otacza, sprawiają, iż sięgamy po jedzenie w nadmiarze, aby wyciszyć narastający niepokój. Dopóki świadomie nie uporządkujemy poglądów, mających wspomagać nas w nowych zamierzeniach, nie możemy liczyć na oczekiwane  i trwałe efekty. Nadwaga jest pierwszym sygnałem ostrzegawczym mówiącym o tym, iż coś złego dzieje się w naszym życiu. Osoby otyłe zwykle są bardzo wrażliwe i nie potrafią radzić sobie w sytuacjach stresowych. Mocniej od innych przeżywają porażki i trudniej z nich wychodzą. Są również podatne na sugestie płynące z otoczenia, przez co częściej zmieniają swoje poglądy. Skuteczność odchudzania zależy od wielu czynników, a nie tylko od diety. Dlatego ogarniając całość zagadnienia możemy osiągnąć zdecydowanie lepsze efekty.

Decyzję o odchudzaniu trzeba podjąć świadomie i realizować ją konsekwentnie

Działając konsekwentnie musimy uporządkować swoje poglądy, aby były zgodne z wyznaczonym kierunkiem działań. Uświadamiając sobie elementy niezbędne do realizacji marzeń, możemy łatwiej zmierzać prosta drogą do celu.

W sześciu krokach zawarte są  podstawowe elementy pozwalające na osiągnięcie zgrabnej sylwetki i poprawę, jakości życia:

  1. Znalezienie właściwej motywacji, która zmobilizuje wszystkie możliwe siły do osiągnięcia zamierzonego celu. Jest podstawowym elementem rozpoczynającym proces zmian.
  2. Wzmocnienie systemu nerwowego przez afirmacje, techniki oddechowe i relaksacje pomagające w przetrwaniu trudnego okresu zmian i koniecznych reform w dawnym sposobie funkcjonowania.
  3. Wybór odpowiedniej diety zgodnej z osobowością, stylem pracy i możliwościami finansowymi powinien zostać poprzedzony dogłębną analizą wcześniej stosowanych nawyków żywieniowych.
  4. Wprowadzenie systematycznego wysiłku fizycznego zgodnego z poziomem możliwości fizjologicznych zależnych od wieku, stanu zdrowia i innych czynników wspomaga efektywnie utratę nadmiernych kilogramów i usprawnia cały organizm, kształtując sylwetkę.
  5. Zastosowanie różnorodnych zabiegów odchudzających takich jak masaże, maseczki i kremy ujędrniające, hydromasaże i inne, aby skóra w procesie chudnięcia bez żadnych problemów pozostawała jędrna i młoda.
  6. Stylizacja stroju i wizażu, pozwalająca skutecznie poprawić samopoczucie i podnieść poziom zadowolenia z osiągniętych efektów.

Skuteczne odchudzanie bez umartwiania!

Super dieta 26 – stwórz swoje marzenia http://www.ebooki123.pl/super-dieta-26-stworz-swoje-marzenia_p71

Dzięki tym sześciu elementom, właściwie wprowadzonym w nasze codzienne życie, możemy skutecznie ominąć efekt jo-jo i na stałe osiągnąć wymarzony rozmiar. Skutkiem ubocznym, ale bardzo korzystnym, będzie wzmocnienie psychiki afirmacjami i relaksacjami. Również znajomość stylizacji i wizażu odmieni wizerunek, a dzięki temu z łatwością podniesiemy poczucie wartości, ułatwiając osiąganie zamierzonych celów.

Jeżeli odchudzałaś się już wiele razy i ponosiłaś fiasko w swoich zamiarach, to ta książka jest właśnie dla ciebie!

Tematy poruszone w książce Sandry Czeszejko-SochackiejSuper dieta 26 – stwórz swoje marzenia

WSTĘP
ROZDZIAŁ I PODZIAŁ NA GRUPY WG PREFERENCJI ŻYWIENIOWYCH
Grupa I Węglowodanowcy
Grupa II Białkowcy
Grupa III mieszana
ROZDZIAŁ II CZYNNIKI BEZPOŚREDNIO WPŁYWAJĄCE NA SKUTECZNOŚĆ ODCHUDZANIA
ROZDZIAŁ III WŁAŚCIWA MOTYWACJA
ROZDZIAŁ IV WPŁYW PSYCHIKI NA PROCES ODCHUDZANIA
ROZDZIAŁ V ZASADY SUPER DIETY 26
ROZDZIAŁ VI CZYNNIKI WSPÓŁTOWARZYSZĄCE PRZY ODCHUDZANIU
ROZDZIAŁ VII PRODUKTY SZCZEGÓLNIE POLECANE I ICH ZALETY
ROZDZIAŁ VIII PRZYKŁADOWE PRZEPISY KULINARNE
POTRAWY RYBNE
BEZMIĘSNE DANIA OBIADOWE
PASTY DO KANAPEK
SURÓWKI
PRZEPISY MIĘSNE
ZUPY KREM
DESERY
EPILOG

Artykuł powstał na podstawie książki Sandry Czeszejko-Sochackiej – Super dieta 26 – stwórz swoje marzenia.

 

Rating: 5.0/5. From 1 vote.
Please wait...
Ebooki123

Księgarnia internetowa z e-bookami http://www.ebooki123.pl

0 Comments

No comments!

There are no comments yet, but you can be first to comment this article.

Leave reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *