Kurs spawacza

Spawanie metodą MMA, MAG, TIG, GAS to uprawnienia bardzo poszukiwane na rynku pracy, a jednocześnie coraz rzadziej spotykane u pracowników. Poszukiwani są fachowcy, którzy posiadają nie tylko umiejętności praktyczne, ale też wiedzę teoretyczną niezbędną, by dobrze wykonywać swój zawód oraz legitymują się odpowiednimi certyfikatami potwierdzającymi ich wiedzę. W związku z tym, że są to uprawnienia międzynarodowe, polscy pracownicy są również poszukiwani za granicą.

Kurs spawacza Śląsk

Idealnym miejscem do nabycia umiejętności spawania jest kurs spawacza, zakończony wydaniem certyfikatu oraz książeczki sygnowanej przez Instytut Spawalnictwa w Gliwicach.
Zajęcia organizowane organizowane są zarówno w formie teoretycznych wykładów oraz zajęć praktycznych podczas, których uczestnicy zapoznają się z materiałami do spawania, różnymi typami urządzeń spawalniczych oraz przygotowaniem złączy do spawania, a także z wiadomościami z zakresu bezpieczeństwa i higieny pracy spawacza.

Każde szkolenie kończy się egzaminem, a także wydaniem świadectwa egzaminu kwalifikacji spawacza oraz odpowiednim wpisem do książeczki spawacza wydanej przez Instytut Spawalnictwa w Gliwicach.

Wymagania dla uczestników

Osoby pragnące wziąć udział w kursie/ szkoleniu i chcące zdobyć uprawnienia spawacza powinny posiadać:

– ukończoną przynajmniej szkołę podstawową,
– ukończone 18 lat,
– opinię lekarską poświadczoną odpowiednim dokumentem o braku przeciwwskazań do wykonywania zawodu spawacza.

Egzamin

Egzamin to praktycznie jeden dzień, podczas którego sprawdzana jest zarówno wiedza teoretyczna jak i praktyczna umiejętność wykonywania złącza w procesie. W trakcie części teoretycznej uczestnik szkolenia odpowiada na szereg pytań z zakresu uprawnień oraz BHP, natomiast w części praktycznej uczestnik szkolenia musi wykazać się umiejętnością wykonania odpowiedniego złącza w procesie, w którym ubiega się o uprawnienia zgodnie z Wytycznymi Instytutu Spawalnictwa. Świadectwo kwalifikacji może zostać też wydane w j. angielskim lub niemieckim ponieważ polskie kwalifikacje uznawane są w Unii Europejskiej.

Rating: 5.0/5. From 1 vote.
Please wait...
prasa24h

Serwis prezentuje informacje wiadomości prasowe. Prezentowane informacje mogą zawierać treści sponsorowane, reklamowe. Zapraszamy do współpracy z naszym portalem prasowym.

0 Comments

 1. Avatar
  Marek W. Sierpień 21, 2019

  Zapotrzebowanie na wykwalifikowanych pracowników budowlanych jest duże i wciąż rośnie -http://www.szkolenia24h.pl/oferty/kat_budowlane/ – warto inwestować w szkolenia, kursy budowlane.

  No votes yet.
  Please wait...
  Reply

Leave reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *