Aukcje dzieł sztuki

Aukcje dzieł sztuki to dla kolekcjonerów prawdziwa gratka. Odrobina dreszczyku emocji, strategia działania i możliwość kupienia upatrzonego obiektu, wyprzedzając tym samym konkurencję – żaden miłośnik sztuki nie odmówi udziału w takim wydarzeniu.

Wprawnemu bywalcowi licytacji nie trzeba przedstawiać zasad kierujących tym eventem, jednak osoba, która chciałaby wejść w świat kolekcjonerstwa sztuki, może być nieco zagubiona. Bo choć zasady kierujące samą licytacją nie są skomplikowane, trzeba wykazać się odpowiednia wiedzą i przygotowaniem, by nie stracić. Warto również wiedzieć, że licytowanie w sali domu aukcyjnego to nie jedyna opcja brania udziału w aukcji.

 

O czym wiedzieć, biorąc udział w aukcjach dzieł sztuki?

Pierwsza kwestia to rozeznanie w rynku sztuki. Podejmując próbę licytacji dzieła nie wiedząc, jaką ma wartość i czy jest rzeczywiście cenne, można łatwo stać się właścicielem czegoś, co w rzeczywistości jest warte o wiele mniej i późniejsze sprzedanie dzieła będzie problemem. Warto więc zawczasu przygotować się i wiedzieć, jak wygląda sytuacja z dziełami autora, którym jesteśmy zainteresowani.

 

Strategia działania

Aukcje dzieł sztuki to, nie ukrywajmy – rywalizacja, która wywołuje dreszczyk emocji. Często osoby licytujące dają się wciągnąć w wyścig i proponują cenę, która mocno odbiega od tego, co sobie na początku założyły. Nierzadko może również przekraczać rzeczywistą wartość dzieła. Dlatego przed rozpoczęciem aukcji warto opracować strategię oraz określić kwoty maksymalne za każdy obiekt, którym jesteśmy zainteresowani. Potem pozostaje już tylko trzymać się ustaleń.

 

Jak można wziąć dział w aukcji?

Każdy dom aukcyjny ma swoje zasady, jednak w większości przypadków są one podobne. W domu aukcyjnym przy Pięknej Gallery, w którym cyklicznie organizowane są aukcje dzieł sztuki, istnieje kilka sposobów licytowania, można więc łatwo wybrać najbardziej wygodną opcję.

Przed licytacją należy się zarejestrować. Można tego dokonać za pomocą telefonu, przez Internet lub osobiście. Następnie można wybrać odpowiednią formę licytowania. Oczywiście najbardziej popularne jest licytowanie osobiście w sali, Piękna Gallery umożliwia jednak swoim klientom branie udziału w aukcji na kilka sposobów:

  • przez zlecenie stałe – w tym wypadku pracownik domu aukcyjnego licytuje w imieniu danej osoby do ustalonej kwoty, gwarantując najniższą możliwą cenę,
  • przez zlecenie telefoniczne – przedstawiciel dzwoni na chwilę przed rozpoczęciem aukcji wybranych obiektów,
  • przez internet – możliwość rywalizowania z innymi chętnymi na dane dzieło.

 

No votes yet.
Please wait...
prasa24h

Serwis prezentuje informacje wiadomości prasowe. Prezentowane informacje mogą zawierać treści sponsorowane, reklamowe. Zapraszamy do współpracy z naszym portalem prasowym.

0 Comments

No comments!

There are no comments yet, but you can be first to comment this article.

Leave reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *