Blat z kamienia – jaki wybrać?

Blaty kamienne prezentują się bardzo efektownie, są masywne, ciężkie i bardzo często posiadają bardzo dobre właściwości, które pozwalają na to, aby móc użytkować je przez wiele długich lat. Jednakże, w obrębie kategorii blatów kamiennych znajdziemy zarówno propozycje tych, które są wykonane z kamienia naturalnego, jak chociażby marmur czy granit, ale i pewną imitację takiego blatu, która nazywana jest konglomeratem. Jaki blat z kamienia będzie najlepszy i na jaki powinniśmy się zdecydować?

Jaki materiał okaże się najlepszy na blat kuchenny?

Pierwszą możliwością jest blat wykonany z marmuru. Trzeba jednak liczyć się z tym, że tak naprawdę jest to jedna z najdroższych opcji, dlatego też bardzo często uważa się, że jest to materiał luksusowy. Niestety, spośród wielu opcji blat marmurowy jest zdecydowanie najdelikatniejszy, można go zarysować, mogą też pojawić się na nim skutki uszkodzeń mechanicznych. Charakteryzuje go też spora nasiąkliwość w porównaniu do innych kamieni, a przez to znacznie łatwiej ulega zaplamieniu, mogą pojawiać się na nim wykwity i przebarwienia. Oczywiście, odpowiednia pielęgnacja oraz impregnacja może sprawić, że zawsze będzie on wyglądał pięknie, jest on jednak dość wymagający w utrzymaniu.

Blat z kamienia – https://uslugikamieniarskie.com/produkty-i-uslugi/blaty/cennik/

Bardziej popularną opcję stanowią blaty wykonane z granitu. To bardzo twardy materiał, który nie jest już tak prosto uszkodzić czy zarysować. Wykazuje też dużą odporność na wysoką i niską temperaturę, jest odporny na działanie kwasów spożywczych, a także znacznie mniej absorbuje wilgoć, a tym samym w mniejszym stopniu ulega przebarwieniom. Jest solidny i wytrzymały, a dzięki temu bez problemu można użytkować go przez lata.

Trzecią możliwością jest konglomerat, nie jest to jednak kamień naturalny, a samo kruszywo kamienne uformowane w odpowiedni sposób. Blaty te jednak nadal mają dość wysoką cenę, a niestety mają powtarzalne wzornictwo, które już nie prezentuje się tak dobrze jak kamień o naturalnej strukturze. Są jednak lżejsze i cieplejsze w dotyku, ale w takim samym stopniu wymagają odpowiedniej pielęgnacji oraz impregnowania.

 

No votes yet.
Please wait...
prasa24h

Serwis prezentuje informacje wiadomości prasowe. Prezentowane informacje mogą zawierać treści sponsorowane, reklamowe. Zapraszamy do współpracy z naszym portalem prasowym.

0 Comments

No comments!

There are no comments yet, but you can be first to comment this article.

Leave reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *