Najmodniejsze tapety do kuchni

Kiedyś wydawało się, że miejsce tapet jest w salonie i sypialni, ale nie w kuchni. Jednak dzisiaj coraz częściej kładzie się je również na ścianach kuchennych. Jakie kolory i wzory są obecnie najpopularniejsze? O czym myśleć, próbując dopasować tapetę do wystroju kuchni?

 

Popularne wzory tapet kuchennych

Oczywiście, tak naprawdę ostateczny wybór tapety do kuchni warto uzależniać głównie od własnego gustu. Niemniej jednak niektóre wzory uchodzą za bardziej, a inne za mniej pasujące do przestrzeni kuchennej. Najczęściej wykorzystywane w kuchniach są:

  • tapety kwiaty
  • tapety drzewa
  • tapety cegła
  • tapety kamień
  • tapety czarno białe
  • fototapety

Roślinne tapety do kuchni

Niewątpliwie, najpopularniejsze wśród tapet kuchennych są tapety roślinne. Motywy naturalistyczne sprawdzają się w tym pomieszczeniu jak w żadnym innym. Na ścianach kuchennych często pojawiają się rozmaite kwiaty. Mogą to być wielokolorowe kompozycje lub też stonowane, pojedyncze kwiatki. Niektórzy decydują się położyć kwiatowe tapety kuchenne na wszystkich ścianach, jednak można również zdecydować się na oklejenie tylko jednej ściany.

Ciekawym rozwiązaniem jest także wybór tapet drzew. Ich różnorodność również jest zaskakująca. Nie brakuje barwnych, zielonych drzew, jak i czarno-białych szkiców. Wydaje się, że tego typu projekty najlepiej spisują się jako dekoracje obecne tylko na pojedynczych ścianach.

Tapety surowce

Kolejną grupę popularnych tapet do kuchni stanowią modele będące imitacjami surowców. Wśród nich na wyróżnienie zasługują z pewnością tapety cegły. Podobnie jak tapety roślinne, również są one bardzo naturalistyczne, dlatego też tak doskonale sprawdzają się w kuchni. Jeżeli chodzi o wspomnianą cegłę, najlepiej spisuje się ona we wnętrzach industrialnych. Poleca się tapety z czerwonymi cegłami pokrytymi roślinnością. Kwestia dopasowania kamieni do wnętrza zależy od tego, o jakim konkretnie wzorze mowa. Rzecz w tym, iż tapety kamienie są bardzo zróżnicowane.

Tapety czarno-białe

Z pewnością wybór tapet czarno-białych do kuchni to bardzo oryginalne rozwiązanie. Warto zauważyć, że duży wybór tapet czarno-białych daje niemal nieograniczone możliwości. Użytkownik może się zdecydować na modele ze wzorami geometrycznymi czy paskami. Niemniej jednak również wspomniane wcześniej tapety roślinne występują w wersjach z ograniczoną kolorystyką.

W kuchniach, których wystrój jest stonowany i raczej jednolity, nie warto kłaść czarno-białych tapet dookoła, na wszystkich ścianach. Lepszym rozwiązaniem będzie udekorowanie jednej ściany. Tym sposobem uda się uniknąć ponurej atmosfery pomieszczenia. Jednak jeżeli kuchnia jest wielokolorowa i jasna, jak najbardziej tapeta czarno-biała może się pojawić na wszystkich ścianach. Zapewni ona pewne optyczne uporządkowanie przestrzeni.

Źródło zdjęć: Tapety do kuchni – InneTapety.pl

Fototapety do kuchni

Ostatnim z proponowanych rozwiązań jest położenie w kuchni fototapety. Sprawdzi się ona np. w formie lasu lub polany widniejącej nad długim blatem kuchennym. Warto mieć na uwadze, że fototapeta nie robi dobrego wrażenia, jeśli otacza użytkowników pomieszczenia z każdej strony. Warto zatem wykorzystać ją raczej jako ozdobny obraz.

 

Rating: 5.0/5. From 1 vote.
Please wait...
prasa24h

Serwis prezentuje informacje wiadomości prasowe. Prezentowane informacje mogą zawierać treści sponsorowane, reklamowe. Zapraszamy do współpracy z naszym portalem prasowym.

0 Comments

No comments!

There are no comments yet, but you can be first to comment this article.

Leave reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *