Pierwsza kąpiel noworodka-jaki płyn wybrać i jak powinna wyglądać

Pierwsza kąpiel nowo narodzonego dziecka jest ważnym elementem dbania o jego higienę. Skóra stanowi ważną barierę ochronną i wymaga specjalnego traktowania. Dobór kosmetyków ma ogromne znaczenie. Sprawdź najlepsze propozycje i dowiedz się, jak kąpać noworodka.

 

Płyny i kosmetyki, których sami używamy, nie zawsze mają idealny skład. Nie możemy stosować ich do delikatnej skóry małych dzieci. Te, z których chcielibyśmy skorzystać, również nie zawsze są bezpieczne. Zawierają parabeny i inne szkodliwe substancje, które mogą wywołać problemy skórne u najmłodszych. Dlatego tak ważne jest, aby ufać instynktowi i opinii innych rodziców, którzy polecają tylko sprawdzone płyny.

 

Pierwsza kąpiel noworodka

Ze względów zdrowotnych zalecane jest, aby pierwsza kąpiel dziecka odbyła się dopiero po tygodniu od narodzin. Nie każdy szpital i nie wszyscy rodzice stosują się do tych zaleceń. Ze względów czysto higienicznych decydują się na kąpiel już w pierwszej dobie życia. Sama kąpiel nie zaszkodzi, jednak nieodpowiednie środki już tak, dlatego tak ważny jest ich prawidłowy wybór. Należy również pamiętać o odpowiedniej temperaturze wody.

 

Optymalna temperatura wody

Wielu rodziców zadaje sobie pytanie, jaka powinna być temperatura wody do kąpieli noworodka. Odpowiedź jest prosta i przekazywana przez wszystkie poradniki dla kobiet ciężarnych. 35 C to optymalna ciepłota wody, która nie wychłodzi ani nie zagrzeje organizmu dziecka. Najlepszym sposobem jest zakupienie za kilka złotych specjalnego termometru. Da nam to sto procent pewności. Jeżeli jednak takiego nie posiadamy, możemy wyregulować temperaturę wody za pomocą naszego łokcia. Jeżeli woda nie parzy ani nie ziębi, to nie zrobi krzywdy naszemu maleństwu.

 

Jak prawidłowo kąpać dziecko?

Kąpiel noworodka z powodu strachu może się okazać nie lada wyzwaniem. Nie jest ona jednak tak trudna. W wanience z wodą warto umieścić gotową piankę lub pieluchę, aby dziecko nie ślizgało się w niej. Wkładamy noworodka delikatnie do wody, cały czas podtrzymując jego główkę. Opłukujemy dziecko, a następnie namydlamy zakupionym płynem do kąpieli. Myjemy wszystko włącznie z główką, ale omijając twarz. Czyszczenie twarzy, oczu, czy noska wykonamy po kąpieli. Możemy wspomóc się delikatną gąbeczką, a na koniec wszystko spłukujemy. Kąpiel nie powinna być zbyt długa. 5 min w zupełności wystarczy, ponieważ sama woda szybko stygnie.

 

Idealny płyn do kąpieli dla noworodka

Gdy już wiemy, jak wykąpać noworodka, pora wybrać idealny płyn. Płyn do kąpieli z oferty Johnson’s Baby – https://www.johnsonsbaby.com.pl/ – JOHNSON’S® Baby nawilżający płyn do kąpieli z oliwką jest najczęściej stosowanym środkiem kosmetycznym u noworodków. Delikatne składniki zapewniają optymalną ochronę i higienę skóry noworodka oraz nie podrażniają oczu. Zawarta w nich oliwka nawilża skórę, a jej zapach łagodzi stresy i uśmierza codzienne dolegliwości, pozwalając na spokojny sen.

No votes yet.
Please wait...
prasa24h

Serwis prezentuje informacje wiadomości prasowe. Prezentowane informacje mogą zawierać treści sponsorowane, reklamowe. Zapraszamy do współpracy z naszym portalem prasowym.

0 Comments

No comments!

There are no comments yet, but you can be first to comment this article.

Leave reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *