Na co zwrócić uwagę, kupując laptop do gier?

Laptopy obecnie najczęściej kojarzą nam się z komputerami służącymi pracom biurowym. To wygodne urządzenia, które wszędzie możemy zabrać ze sobą, by pracować zarówno z kawiarni, jak i pociągu czy domowej kanapy. Tymczasem jest to także doskonały sprzęt do grania. Sprawdź, na co zwrócić uwagę przy zakupie laptopa do gier komputerowych.

 

Procesor – jaki powinien być, aby wygodnie grało się na laptopie?

Wybierając laptop do gier pierwszym, na co powinieneś zwrócić uwagę jest jego procesor. Jest to silnik Twojego komputera, od którego mocy zależy płynność oraz jakość rozgrywki. Obecne pozycje na rynku gier pisane są na 2-rdzeniowe procesory i właśnie za takim sprzętem powinieneś się rozglądać wybierając model dla siebie. Pamiętaj jednak, że przemysł gier rozwija się znacznie szybciej i już wkrótce tego typu urządzenie może nie sprostać nowszym pozycjom. Na 4-rdzeniowy procesor zdecyduj się już teraz, jeśli planujesz stremować swoją rozgrywkę lub przy okazji zajmujesz się profesjonalną obróbką nagrań i filmów.

 

Karta graficzna dla rozgrywki w doskonałej jakości

Karta graficzna to drugi niezwykle ważny komponent, na który musisz zwrócić uwagę wybierając laptopa do gier. Decydując się na odpowiednio zaawansowaną kartę będziesz mógł cieszyć się doskonałą jakością grafiki w dowolnej grze. Obecnie większość gier pisana jest na silnikach graficznych wymagających zaledwie 2 GB pamięci graficznej w podstawowej konfiguracji. Jeśli jednak zależy Ci na detalach i chcesz mieć pewność, że za kilka miesięcy nadal będziesz w stanie odtwarzać najnowsze pozycje na najlepszych ustawieniach, zdecyduj się na model laptopa z co najmniej 4 GB pamięci graficznej.

Pamięć RAM dla płynności grania

Im więcej pamięci RAM, czyli pamięci operacyjnej będzie miał Twój laptop, tym płynniej będzie przebiegała rozgrywka w Twoich ulubionych grach. Jeśli nie chcesz czekać długo na uruchomienie się aplikacji lub zależy Ci na tym, by jednocześnie grać w grę i streamować swoje poczynania na komputerze, duża ilość RAMu będzie CI niezbędna. CO obecnie oznacza duża ilość RAMu? Aktualnie nie powinno być to mniej niż 8 GB. Dla bardziej zaawansowanych użytkowników może to jednak okazać się za mało. Jeśli używasz laptopa również do obróbki grafiki czy przycinania filmów powinieneś zdecydować się na komputer z 16 GB RAMu.

Płyta główna

Płyta główna scala wszystkie pozostałe komponenty i umożliwia ich prawidłowe funkcjonowanie. Wybierając gotowego laptopa nie musisz jednak przejmować się kompatybilnością płyty głównej z procesorem i kartą graficzną, gdyż te są doskonale dobrane przez producenta. Na ten parametr musisz jednak zwrócić uwagę, jeśli planujesz w przyszłości wymieniać poszczególne części laptopa. Koniecznie sprawdź wtedy, czy wybrany przez Ciebie model pasuje do umieszczonej w sprzęcie płyty głównej i czy będzie współpracował z pozostałymi urządzeniami. W podjęciu odpowiedniej decyzji pomogą Ci oznaczenia producentów na opakowaniach.

No votes yet.
Please wait...
prasa24h

Serwis prezentuje informacje wiadomości prasowe. Prezentowane informacje mogą zawierać treści sponsorowane, reklamowe. Zapraszamy do współpracy z naszym portalem prasowym.

0 Comments

No comments!

There are no comments yet, but you can be first to comment this article.

Leave reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *