STUDENCI WARSZAWSKICH I POZNAŃSKICH UCZELNI LAUREATAMI HOUSE OF WALKERS PROJECT

Znamy już laureatów House of Walkers Project, wspólnej inicjatywy wiodącej marki whisky Johnnie Walker oraz funduszu AIP Seed Capital. W ogólnopolskim projekcie skierowanym do osób z pasją i pomysłem na biznes wzięły udział 143 zespoły. Zwyciężyły dwa pomysły – Qpony.pl, którego autorami są studenci Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza i Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu oraz DailySMS – zgłoszony przez zespół studentów warszawskich uczelni, w tym Uniwersytetu Warszawskiego i Szkoły Głównej Handlowej. Zwycięskie projekty otrzymają inwestycje w wysokości 100 000 zł, a ich autorzy – biznesowe wsparcie ekosystemu Polski Przedsiębiorczej, które umożliwi im dynamiczny start na rynku.

40% Polaków deklaruje, że wolałoby prowadzić własny biznes. Z analizy przeprowadzonej przez TNS OBOP na zlecenie organizatorów House of Walkers Project wynika jednak, że nasz przedsiębiorczy zapał studzą przede wszystkim skomplikowane formalności oraz brak środków finansowych na wystartowanie biznesu. Dlatego właśnie marka Johnnie Walker, która wyrosła z przedsiębiorczego ducha rodziny Walkerów oraz fundusz AIP Seed Capital, inwestujący firmy na pierwszym etapie rozwoju, wspólnie zainicjowali House of Walkers Project, którego celem jest inspirowanie oraz wspieranie przedsiębiorczości Polaków.

Aby wziąć udział w konkursie, należało przygotować krótki klip (do 5 minut) prezentujący pomysł na biznes i zamieścić go na stronie internetowej projektu. Organizatorzy otrzymali 143 zgłoszenia z całej Polski. Najwięcej pomysłów nadpłynęło z Warszawy – 35 proc. oraz z Poznania – 13%.  Oceny klipów dokonała komisja AIP Seed Capital, która wybrała 20 najciekawszych projektów. Ich autorzy zostali zaproszeni na casting, podczas którego mieli szansę bezpośrednio zaprezentować się przed jury konkursu i odpowiedzieć na jego pytania. W skład jury House of Walkers Project weszli przedstawiciele organizatorów oraz patronów medialnych: Dariusz Żuk, Prezes Polski Przedsiębiorczej (przewodniczący jury), Jacek Aleksandrowicz, Dyrektor Zarządzający AIP Seed Capital, Krzysztof Michalski, General Manager Diageo Polska, Tomek Rygalik, ambasador House of Walkers Project, Aleksandra Dziadykiewicz, dziennikarka ekonomiczna TOK FM oraz Ryszard Holzer, szef działu biznes Newsweek Polska. Jury stanęło przed wyzwaniem wybrania pomysłu o największym potencjale globalnego rozwoju.

Dwa zwycięskie projekty House of Walkers Project to następujące pomysły na biznes oparty na pasji:

Qpony.pl to złożony produkt pozwalający przedsiębiorcom na samodzielne i nowoczesne prowadzenie swoich kampanii promocyjnych w czasie rzeczywistym. Odbiorca może skorzystać ze zniżki zaoferowanej przez reklamodawcę za pomocą katalogu reklamowego, strony internetowej, kodu promocyjnego, SMS kodu lub aplikacji mobilnej Qpony.pl, na której za pomocą geolokalizacji oraz możliwości personalizacji znajdzie zniżki, które w danej chwili go interesują. W październiku 2012 roku planowane jest udostępnienie produktu w sześciu największych miastach w Polsce. Autorami pomysłu są Tomasz Jabłoński i Krzysztof Łuczak.

Z kolei DailySMS to projekt skierowany do mikro- i małych przedsiębiorstw, który umożliwia skoordynowane, masowe wysyłanie wiadomości tekstowych. Według autorów pomysłu – Rafała Tuziaka, Piotra Wintera, Norberta Przybyły i Filipa Samczuka, DailySMS pozwala zwiększać przychody restauracji, klubów, salonów urody i innych małych firm, dzięki zastosowaniu marketingu mobilnego i lokalnego. Firma, która używa programu może np. automatycznie wysyłać przypomnienia SMS do swoich klientów o promocji lub spotkaniu. Efektem jest usprawniona komunikacja z klientami m.in. dzięki możliwości ciągłej analizy ich potrzeb.

Zespół DailySMS to: Filip Samczuk – student prawa na Uniwersytecie Warszawskim, Rafał Tuziak – student finansów i rachunkowości w Szkole Głównej Handlowej i filozofii na Uniwersytecie Warszawskim, Piotr Winter – student bezpieczeństwa narodowego w Akademii Obrony Narodowej oraz socjologii na Uniwersytecie Warszawskim oraz Norbert Przybyła – student dziennikarstwa na Uniwersytecie Warszawskim.

Qpony.pl tworzą: Krzysztof Jabłoński, student prawa na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu oraz Krzysztof Łuczak, student ekonomii na Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu.

 

O House of Walkers Project

House of Walkers Project powstał z inicjatywy marki Johnnie Walker i AIP Seed Capital. Celem projektu jest inspirowanie i wspieranie osób z pasją i pomysłem, które stawiają pierwsze kroki w biznesie.  Aby wziąć udział w konkursie, należało przygotować krótki klip (do 5 minut) opowiadający o pomyśle na biznes i zamieścić go na stronie internetowej projektu. Klipy można było nadsyłać do 22 kwietnia. 9 maja jury podczas castingu spotkało się z autorami 20 finałowych pomysłów. Jurorzy wybrali dwa projekty – Qpony.pl
oraz DailySMS, które otrzymają inwestycję w wysokości 100 000 zł oraz wsparcie biznesowe w ramach ekosystemu Polski Przedsiębiorczej. Patronat medialny nad konkursem objęły: Newsweek Polska, Forbes oraz radio TOK FM.

Więcej informacji na: www.aipseedcapital.pl/houseofwalkersproject

 

***

 

Diageo

Diageo to producent i dystrybutor jednych z najbardziej znanych marek alkoholowych na świecie, z kategorii alkoholi mocnych, win i piw. Firma posiada m.in. takie marki jak: Johnnie Walker, Guinness, Smirnoff, J&B, Baileys, Cuervo, Tanqueray, Captain Morgan, Crown Royal, wina Beaulieu Vineyard i Sterling Vineyards.

Diageo to międzynarodowa firma, prowadząca sprzedaż w 180 krajach na całym świecie. Firma jest notowana na giełdach w Nowym Jorku i Londynie.
Więcej informacji na temat Diageo, jej pracowników, marek, wyników biznesowych można znaleźć na www.Diageo.com
Dodatkowe wiadomości na temat odpowiedzialnego picia alkoholu, różne narzędzia oraz informacje o inicjatywach związanych z tym tematem dostępne są na www.DrinkIQ.com.

Celebrujemy życie każdego dnia, wszędzie!

AIP Seed Capital

Fundusz AIP Seed Capital funkcjonuje w ramach Polski Przedsiębiorczej, której celem jest stworzenie najlepszego na świecie systemu wspierania startupów. AIP Seed Capital stworzył nowy, rewolucyjny na polskim rynku model inwestowania w startupy. Trzy razy w roku w ramach maksymalnie uproszczonego procesu inwestycyjnego inwestuje w startupy z globalnym potencjałem stałe kwoty po 100 000 zł, obejmując przy tym 15% udziałów w nowo utworzonych spółkach. Spółki te oprócz inwestycji otrzymują wsparcie od AIP Seed Capital, niezbędne do wejścia na rynek globalny oraz do pozyskania inwestora. Od 2011 roku AIP Seed Capital zainwestował w 41 startupy, m.in. w Key2print, IMGN.IT, prymus.info, Audiomagic, Bionik, All Your Lives, Funiversity, Medware, Les Ateliers de Galluchat, pokazim.pl czy Edukoala. Więcej na: www.aipseedcapital.pl

 

Źródło: PR

No votes yet.
Please wait...
prasa24h

Serwis prezentuje informacje wiadomości prasowe. Prezentowane informacje mogą zawierać treści sponsorowane, reklamowe. Zapraszamy do współpracy z naszym portalem prasowym.

0 Comments

No comments!

There are no comments yet, but you can be first to comment this article.

Leave reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *