Wakacyjne podróże przez Polskę-Katowice

Wakacje rozpoczęły się już na dobre, co widać nie tylko po opustoszałych szkołach, ale także na drogach. Turyści ruszyli w Polskę. Specjaliści z serwisu Korkowo.pl sprawdzili ile czasu mieszkańcy Katowic muszą poświęcić na dojazd do popularnych miejscowości wypoczynkowych.

Analizie poddano trasy do 4 miejscowości rozmieszczonych w rożnych częściach Polski. W samochodzie najkrócej posiedzą podróżujący do Zakopanego. Dojazd w to miejsce zajmuje średnio 3 h 12 minut. Dłużej, bo prawie 4 i pół godziny potrwa wycieczka do Karpacza. W cierpliwość powinni uzbroić się turyści zmierzający do Gdańska. Na kąpiel w morzu będą musieli poczekać nieco ponad 7 godzin. Jeszcze dłużej w drodze będą miłośnicy Mazur. Dojazd do Mrągowa to średnio 7 i pół godziny spędzonych na trasie.

Tabela 1. Średni czas dojazdu z Katowic

Miasto

Średni czas dojazdu na trasie z Katowic

Gdańsk

7 h 2 min.

Karpacz

4 h 27 min. 

Mrągowo

7 h 28 min. 

Zakopane

3 h 12 min. 

Źródło: Korkowo.pl

Specjaliści z serwisu Korkowo.pl zbadali także średnie prędkości przejazdu na omawianych trasach. Z analizy zebranych danych wynika, że najszybciej poruszali się kierowcy zmierzający do Gdańska. Ich prędkość wynosiła średnio 73 km/h. Trochę wolniej jechało się do Karpacza i Mrągowa – prędkość na trasie wynosiła odpowiednio 62 i 64 km/h. Za to w przypadku trasy Katowice – Zakopane średnia prędkość oscylowała wokół 49 km/h.

Jak widać w najlepszej sytuacji znajdują się mieszkańcy Katowic, którzy lubią spacerować górskimi szlakami. Nieco gorzej mają ci, którzy liczą na kąpiel w morzu czy żeglugę po jeziorze. Dojazd na czy to Wybrzeże, czy  na Mazury zajmuje ponad 7 godzin jazdy.

Tabela 2. Średnia prędkość na trasie z Katowic

Miasto

Średnia prędkość na trasie z Katowic

Gdańsk

73 km/h

Karpacz

62 km/h

Mrągowo

64  km/h

Zakopane

49 km/h

Źródło: Korkowo.pl

Dane o sytuacji drogowej zostały opracowane przez serwis Korkowo.pl, który prezentuje aktualne informacje o korkach na polskich drogach. Analizie poddano dane GPS z urządzeń Yanosik umieszczonych w pojazdach poruszających się w godzinach od 06:00 do 22:00 w okresie 06.07.2012.

Źródło: www.creandi.pl

No votes yet.
Please wait...
prasa24h

Serwis prezentuje informacje wiadomości prasowe. Prezentowane informacje mogą zawierać treści sponsorowane, reklamowe. Zapraszamy do współpracy z naszym portalem prasowym.

0 Comments

No comments!

There are no comments yet, but you can be first to comment this article.

Leave reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *