Jakie warunki trzeba spełnić żeby dostać kredyt gotówkowy?

Przeanalizowałeś swój budżet i doszedłeś do wniosku, że przydałby się jakiś dodatkowy zastrzyk gotówki? Coraz mocniej zastanawiasz się nad wzięciem kredytu, ale nie wiesz czy spełniasz określone warunki, żeby go otrzymać? Warto dowiedzieć się, czego możesz się spodziewać.

Kredyt gotówkowy to gotówka, którą znacznie łatwiej dostać niż np. kredyt hipoteczny. Jest to spowodowane przede wszystkim wysokością kwoty, jaką możemy otrzymać.

Obecnie banki przekonują nas o tym, że u nich dostaniemy kredyt bez zbędnych formalności. Ale w zasadzie, co to oznacza? Przecież nikt nie pożyczy nam pieniędzy, bez informacji o tym, kim jesteśmy, ile zarabiamy i czy warto nam zaufać? I to się zgadza, bo w zasadzie odpowiedź na te pytania daje nam prawdo do starania się o kredyt.

Rzeczy ważne i ważniejsze

Najważniejszym kryterium, jakie musisz spełniać, aby dostać kredyt gotówkowy, jest odpowiednia zdolność kredytowa. Co to znaczy? To informacja dla banku, że będziesz w stanie spłacić kredyt wraz z odsetkami, w określonym czasie ustalanym na początku.

W tym samym czasie bank będzie jeszcze analizował Twoją historię spłat zaciągniętych do tej pory. Chodzi o to, by sprawdzić czy dotychczasowe zadłużenia regulowałeś w terminie, to da mu pewność, że i tym razem będzie podobnie. Możesz sam sprawdzić swoją historię kredytową na stronie Biura Informacji Kredytowej, tam znajdziesz bezpłatny raport, który da Ci pewność, że nie masz żadnego zadłużenia.

Pozostaje jeszcze kwestia dokumentów. Aby otrzymać kredyt gotówkowy musisz dostarczyć w zasadzie dwie rzeczy. Przede wszystkim musisz potwierdzić swoją tożsamość, dlatego musisz pokazać dokument, który pozwoli zweryfikować Twoje dane osobowe, wiek oraz narodowość. Drugim dokumentem, jaki musisz przedstawić w momencie ustalania kredytu jest zaświadczenie o dochodach. To właśnie ono jest podstawą do oceny Twojej zdolności kredytowej.

W niektórych bankach i przy niektórych pożyczkach wystarczy np. wyciąg z ostatnich wypłat np. trzech ostatnie miesiące, w innych sytuacjach musisz przedstawić dokument, który otrzymasz od swojego pracodawcy. Jeśli np. nie jesteś zatrudniony, ale pobierasz świadczenia, ponieważ jesteś emerytem lub rencistą musisz to również udowodnić. Warto mieć na uwadze fakt, że istnieją oferty, które nie wymagają nawet powyższych minimalnych formalności, a gotówkę otrzymuje się niemalże od ręki. Jest to oczywiście równoznaczne z tym, że nie są to duże kwoty. Ale takie rozwiązanie, jest na pewno dużym ułatwieniem dla osób, które nie mają stałego zatrudnienia i tym samym nie wykazują stałych dochodów. Sprawdź nasz artykuł pt. „Co zrobić by szybciej otrzymać zgodę kredytową?”

Zarobki nie ograniczają

To ile zarabiasz nie przesądza o tym czy kredyt dostaniesz. Zawsze możesz się ubiegać o kredyt, ponieważ jego przyznanie, jest kwestią indywidualną dla danego banku, w konkretnej sytuacji. To, że np. w jednej placówce nie udało Ci się otrzymać pieniędzy nie oznacza, że w kolejnej ich nie dostaniesz. Bardziej niż miesięczne dochody ważne są spłaty obecnego zadłużenia.

No votes yet.
Please wait...
prasa24h

Serwis prezentuje informacje wiadomości prasowe. Prezentowane informacje mogą zawierać treści sponsorowane, reklamowe. Zapraszamy do współpracy z naszym portalem prasowym.

0 Comments

No comments!

There are no comments yet, but you can be first to comment this article.

Leave reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *