Pakiet kontrolny w TRO MEDIA SA przejęty za 20 mln zł

Spółka nowych technologii TRO MEDIA ma nowego dominującego akcjonariusza – Beyond Investments, fundusz z udziałem kapitału zagranicznego, który poprzez grupę podmiotów nabył pośrednio pakiet 67% akcji spółki. Wartość transakcji to 20 mln zł. Wraz ze zmianą właścicielską dotychczasowy główny akcjonariusz, założyciel i prezes spółki – Marcin Misztal złożył rezygnację z pełnionego stanowiska, a na prezesa spółki został powołany Damian Łaba.

– Cieszę się, że po wielotygodniowych negocjacjach udało nam się wypracować warunki, na jakich dokonaliśmy przejęcia. Analizowaliśmy wiele spółek z branży ICT przed wyborem TRO MEDIA SA – jestem zdania, że dokonaliśmy słusznego wyboru – powiedział Damian Łaba.

Nowy prezes spółki zaznaczył, iż posiada przygotowaną nową strategię dot. rozwoju grupy kapitałowej i przedstawi ją w najbliższych tygodniach. – Mam nadzieję, że w ciągu najbliższych 2-3 tygodni uda nam się dokonać dwóch istotnych dla Spółki akwizycji. Jestem zdania, że jeszcze w tym roku będziemy w stanie znacząco zwiększyć przychody i zyski zarówno TRO MEDIA SA jak i spółek portfelowych.

Damian Łaba karierę biznesową rozpoczął już w 1991 roku. Jest ekspertem w dziedzinie zarządzania zespołem i sprzedażą. Posiada bogatą wiedzę i doświadczenie w dziedzinie nowych technologii, projektowania i wdrażania systemów informatycznych oraz transakcji kapitałowych.

Dotychczasowy prezes – Marcin Misztal zgodnie z porozumieniem stron transakcji przez okres minimum jednego roku będzie pełnił funkcję doradcy zarządu spółki.

Beyond Investments Sp. z o.o. jest firmą inwestycyjną, która od ponad 5 lat zajmuje się inwestycjami na rynku nowych technologii. Spółka posiada w swoim portfolio spółki o znaczącej wartości, działające w branży ICT. – Fundusz nie wyklucza połączenia spółek z własnego portfela z TRO MEDIA SA tak by w efekcie powstała grupa mogąca przenieść swoje notowania na parkiet główny GPW – mówi Dyrektor Zarządzający funduszu Grzegorz Czapla.

TRO MEDIA SA jest spółką notowaną na rynku NewConnect od września 2010 roku. W skład aktywów podmiotu wchodzi grupa spółek publicznych i niepublicznych, m.in. Domenomania.pl SA zajmująca się hostingiem i rejestracją domen, Velto SA działająca w obszarze nowych technologii, Macro Games SA działająca na rynku gier komputerowych czy Cloud Technologies zajmująca się tematyką cloud computingu.

No votes yet.
Please wait...
prasa24h

Serwis prezentuje informacje wiadomości prasowe. Prezentowane informacje mogą zawierać treści sponsorowane, reklamowe. Zapraszamy do współpracy z naszym portalem prasowym.

0 Comments

No comments!

There are no comments yet, but you can be first to comment this article.

Leave reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *