3 pytania o szklaną mozaikę w kuchni

Mozaika wraca do łask i coraz częściej można ją spotkać w naszych kuchniach. Pojawia się w wielu różnych odsłonach. Na ścianach można zobaczyć mozaikę kamienną lub drewnianą, niemniej jednak najczęściej układana jest mozaika szklana. Dlaczego wybieramy właśnie ten materiał do prac wykończeniowych? Czy warto wybierać mozaikę oraz jak ją wykorzystać? To chyba pierwsze pytania, które cisną się na usta podczas rozmowy o mozaice.

1. Dlaczego mozaika szklana?

Szkło używane przez nas na co dzień jest kruche i łatwo się tłucze. Warto jednak wiedzieć, że te cechy nie dotyczą szkła, które wykorzystywane jest do produkcji mozaik. Mozaika powstaje ze szkła klejonego lub hartowanego. Dzięki temu staje się bardzo odporna na większość czynników mogących ją zniszczyć. Mozaikę szklaną trudno rozbić, a w przypadku niektórych modeli nawet zarysowania pojawiają się bardzo rzadko. Dzięki temu doskonale sprawdza się ona nie tylko na ścianach, ale także na podłodze. Jest również odporna na wysokie temperatury, co sprawia, że można ją wykorzystać jako materiał do ochrony ścian w pobliżu piekarnika czy kuchenki. Powierzchnia pokryta szklaną mozaiką jest wodoodporna i łatwa do utrzymania w czystości. Tym samym nie trzeba obawiać się wilgoci wnikającej w ściany. Natomiast do usunięcia plam powstałych wskutek przygotowywania posiłków wystarczy wilgotna ściereczka z odrobiną delikatnego detergentu.

2. Czy warto postawić na mozaikę ze szkła?

Poza praktycznymi zaletami mozaiki, które wymieniliśmy już wcześniej ma ona jeszcze kilka bardzo szczególnych cech, dla których to właśnie na nią najlepiej postawić podczas wyboru materiałów wykończeniowych do swojej kuchni. Przede wszystkim jest trwała. Ułożona na ścianie lub podłodze może służyć wiele lat i zawsze świetnie wygląda. Kolejnym powodem jest bezpieczeństwo. Małe elementy składające się na mozaikę bardzo rzadko pękają, a jeśli już to się zdarzy to pozostają na miejscu i nie odpadają ze ściany. Zaletą szkła hartowanego jest również to, że rozpada się w drobne kawałki o tępych brzegach. Dzięki temu możliwość skaleczenia się nim jest znikoma. Na koniec koniecznie trzeba wspomnieć o cenie. Większość mozaik szklanych nie odbiega zbytnio ceną od innych materiałów używanych standardowo do prac wykończeniowych, a wygląda znacznie lepiej. Dlatego warto postawić właśnie na nie.

3. Jak wykorzystać mozaikę w kuchni?

Sposobów na wykorzystanie mozaiki szklanej jest wiele. Pierwszym z pomysłów jest ułożenie z niej podłogi. Mozaika wygląda bardzo efektownie i jest trwała, więc nie trzeba bać się zarysowań. Także na ścianach mozaika prezentuje się pięknie. Doskonale sprawdza się w miejscach narażonych na zabrudzenia, zawilgocenie oraz wysoką temperaturę. Można ją ułożyć w przestrzeni między dolnymi i górnymi szafkami kuchennymi, gdzie świetnie się sprawdzi. Kolejnym pomysłem na ciekawą ekspozycję mozaiki jest stworzenie z niej blatów kuchennych. W takiej formie prezentuje się niestandardowo a do tego jest praktyczna i funkcjonalna.

Mozaika szklana to ciekawy materiał wykończeniowy, z którego warto korzystać. Doskonale sprawdza się w kuchni, jest funkcjonalna i odporna na uszkodzenia. Jeśli planujesz remont, albo dopiero się urządzasz koniecznie przemyśl wykorzystanie mozaiki, bo z pewnością warto.

No votes yet.
Please wait...
prasa24h

Serwis prezentuje informacje wiadomości prasowe. Prezentowane informacje mogą zawierać treści sponsorowane, reklamowe. Zapraszamy do współpracy z naszym portalem prasowym.

0 Comments

No comments!

There are no comments yet, but you can be first to comment this article.

Leave reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *